![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2022/12/image-13.png)
Нацбанк випустив пам’ятну медаль, присвячену Бучі, Гостомелю та Ірпеню
Пам’ятну медаль «Київщина. Міста героїв: Буча, Гостомель, Ірпінь», присвячену стійкості, витримці та героїзму громадян і вшануванню пам’яті загиблих, випустив Національний банк України.
«Тисячі історій порятунку та, на жаль, не менше історій смутку та втрат. Тепер вони вплетені в літопис Київщини, яка прийняла ворожу навалу в перші дні війни. Міста Київщини зазнали значних руйнувань, а їхні мешканці – тортур, мародерства, насилля та вбивств. Сьогодні НБУ вшановує стійкість, витримку та героїзм мешканців Київщини та пам’ять про загиблих», – йдеться в повідомленні Нацбанку.
На медалі зображені стилізована композиція з мап міст, які в поєднанні нагадують форму серця; ворожий десантник з простріленим парашутом; легендарний літак «Мрія»; дзеркальна сльоза; стилізована квітка як символ відродження життя. Ліворуч від центральної композиції – стилізовані вікна будинків, праворуч – кулі, що летять.
Композицію доповнюють зображення, що символізують свідчення фізичних і моральних страждань, завданих українцям окупантами: рана, «зашита» елементом національної вишивки; унизу праворуч – елемент вишивки, що символізує загоєння ран та відновлення.
На реверсі медалі зображено дівчинку на гойдалці, у якої розривається стрічка для волосся, що символізує перерване життя; унизу праворуч – відбитки брудних чобіт ворога, який вторгся в мирне життя українців; ліворуч – птах як символ продовження життя; стилізоване місто, ліс, прострілена «ріка життя».
Пам’ятну медаль виготовлено з нейзильберу, тираж її становитиме до 100 000 штук.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/7a156636d74fac1f0fd7b47bc9aee025-1-768x480.jpeg)
Шоколадно-горіхова насолода: готуємо арахісове морозиво вдома
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_5264775266989892107_y-768x512.jpg)
Спільно з генеральним директором ДТЕК «Дніпровські електромережі» Андрієм Терещуком та керівником Кам’янського РЕС Арманом Нігояном зустрілися з мешканцями, – міський голова
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/452711829_483569127698120_6855332745088671096_n-768x530.jpg)
У Кам’янському районі чоловік двічі обікрав один і той самий будинок
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/62a2fe5237d8b.jpg.webp)
Ніжна ягідна випічка: класичний рецепт шарлотки з вишнями
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-26_07-34-11-768x512.jpg)