Сьогодні стало відомо про затвердження Кабінетом Міністрів документа, згідно з яким російські активи на території України перейдуть у володіння держави. Активи направлять на посилення армії, підтримку людей, постраждалих від війни, та відновлення України. Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Російські активи перейдуть у власність Державного підприємства "Національний інвестиційний фонд", що, своєю чергою, координується Кабміном.
“І Президент, і Уряд неодноразово казали, що Росія має заплатити за те, що вона зруйнувала в Україні.
Продовжуємо роботу з нашими партнерами, аби російські активи в інших державах також були конфісковані й передані на відновлення нашої країни”, – завершив свій допис глава Уряду.
“Націнвестфонд” було створено у квітні 2021 року. Його очолює екс-міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофій Милованов.
Нагадаємо, що Милованов свого часу був замішаний у низці скандалів, у тому числі й з екс-прем’єром Олексієм Гончаруком у 2020 році. На плівках, які потрапили в Мережу, Гончарук зізнається, що він “повний профан” в економіці, в той час, як інші міністри (зокрема й Милованов) допомагають йому розробити “правдиву” стратегію введення президента Зеленського в оману. Пізніше Тимофій Милованов намагався виправдовувати тодішнього прем’єра.
https://youtu.be/R_4oiHOERak
Націоналізація відбудеться згідно з чинним законодавством. Ще в березні Верховна Рада ухвалила закон про правомірність примусового вилучення російського майна без будь-якої компенсації на підставі рішення РНБО.
“Такі рішучі дії з боку України обумовлені агресивною війною, яку розпочала РФ проти нашої держави. Держпідприємство "Націнвестфонд" керуватиме вилученими активами, поки держава не визначить, як розпорядитися ними у майбутньому”, – йдеться в прес-релізі Міністерства економіки України.
Видання “Ліга.нет” оприлюднило ключові російські активи, що можуть бути конфісковані. Серед них є як приватні підприємства та компанії, так і власність Уряду РФ (що власність Уряду РФ робила на території України після 2014 року, історія замовчує). Загалом під націоналізацію підпадає 21 компанія.