• UA
  • RU
  • Обійми зцілюють: вчені підтвердили користь дотиків для здоров’я

    17 Квітня, 2024

    Ви напевно здогадувались, що обійми корисні для здоров’я. А тепер з’явилися наукові докази цього твердження. У новому дослідженні вчені з Рурського університету Бохума та Нідерландського інституту неврології не тільки підтвердили користь дотиків, але й розкрили деякі особливості тактильної взаємодії.

    У дослідженні взяли участь майже 13 000 учасників. Огляд показав, що дотики можуть знімати больові відчуття, знижувати рівень тривожності. Причому позитивний ефект однаковий і для дітей, і для дорослих. Найкраще працюють дотики в ділянці голови, наприклад, погладжування. Також доведено, що короткі та часті дотики мають більший ефект.

    Корисні дотики – найкращі ліки / Фото: з мережі

    Цікаво, що корисним для фізичного здоров’я виявляється і відчуття тактильного контакту з деякими неживими предметами, такими як обтяжені ковдри, подушки, улюбленої іграшки.

    Чудове відчуття – обіймати улюблену подушку / Фото: whyyouneedsleep.com

    Також на психологічне здоров’я впливають дотики до тварин. Погладжування або тримання тварини викликає вивільнення окситоцину, який часто називають “гормоном кохання”, що може зменшити відчуття тривоги та покращити настрій. Цей тактильний зв’язок з живою істотою, особливо для тих, хто відчуває брак людського спілкування, може мати терапевтичний ефект. Зв’язок, що зміцнюється через дотик, ігрову взаємодію та взаємну турботу, є глибоким, справжнім і може значно підвищити емоційну стабільність.

    Ідіть обійміть свого собаку або кота, це зцілює / Фото: з мережі

    Новонароджені отримують особливу користь від дотиків батьків. Зароджується генетична пам’ять про відчуття безпеки, коли немовляти торкаються батьки. Водночас із віком стає все менш важливим, наскільки близько ви знаєте людину, щоб отримувати позитивний ефект від тактильного контакту.

    Цінуйте кожну мить поряд / Фото: pixabay

    Метааналіз дозволив виявити загальні закономірності. Однак реакція окремих людей на дотики суто індивідуальна, про що також нагадали автори дослідження.

    Раніше ми писали: Корисне дозвілля: 10 переваг збирання пазлів

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити