Паливна криза добігає кінця? – Названо ціну на пальне від країн-партнерів
Міністр економіки України зазначила, що паливна криза починає розв’язуватися. Щодо цін будуть деякі коригування через складну логістику постачання, але різких змін бути не повинно.
Про це в ефірі телемарафону “Єдиних Новин” заявила Юлія Свириденко, міністр економіки та перший віцепрем’єр-міністр України.
“Держава не має наміру відмовлятися від регулювання цін на пальне. Важливим моментом є укладення довгострокових контрактів – не тільки приватними компаніями, а й державою. Таким чином в майбутньому можна буде уникнути дефіциту на ринку”, – говорить віцепрем’єр.
Юлія Свириденко зазначила, що в міністерстві будуть намагатися зробити пальне доступним для всіх громадян, які того потребують. За словами міністра економіки, минулого року Україна виробляла тільки 18% пального для внутрішнього користування, решта – імпорт. Після повномасштабного вторгнення РФ основним джерелом постачання став Євросоюз, проте все ж через знищення Кременчуцького нафтопереробного заводу країна зіткнулася з гострим дефіцитом.
Звідки Україна отримає пальне?
За словами міністра, в Україні має з’явитися пальне із нафтопереробних заводів:
- Америки;
- Німеччини;
- Скандинавії;
- країн Балтії.
Свириденко зауважила, що ресурс є. У міністерстві намагаються розв’язати логістичні проблеми та зробити все необхідне для того, аби доставити пальне вчасно до кожного регіону країни. Скоріше за все, логістичні проблеми почнуть вирішуватися вже через тиждень.
“Американський бензин вже з’явився на українських АЗС. Це відбулося 2 дні тому”, – наголосила міністр.
Яка ціна встановлена на пальне зараз?
Нова середня вартість пального оприлюднена Міністерством економіки України.
Ціна на бензин піднялася на 1,64 гривні до 31,19 гривні за літр, в той час як ціну на дизельне пальне підвищили на 1,97 гривні до 35,63 гривні за літр.
Тобто з націнками АЗС вартість пального не повинна перевищувати:
- бензин – 37,69 гривні за літр;
- дизельне пальне — 42,63 гривні за літр.