• UA
 • RU
 • Передвісники миру: лелеки повернулися у відновлені гнізда на Дніпропетровщині

  17 Квітня, 2024

  На укріплені ДТЕК Дніпровські електромережі гнізда повернулися лелеки. Птахи заселили близько 85% платформ, що для них встановили енергетики. Компанія монтує захисні конструкції на електроопорах, починаючи з 2013 року. Цьогоріч вже встановили 10 гнізд. Попри війну енергетики продовжують дбати про захист біорізноманіття та довкілля. Роботи проводять під егідою проєкту #Лелеченьки, спрямованого на захист та збереження популяції білого лелеки. Він відповідає принципам ESG та Цілі Сталого розвитку Глобального Договору ООН №15 – «Збереження екосистем землі».

  Усього у Дніпропетровській області на електроопорах встановлені 226 спеціальних платформ під лелечі домівки. Вони дозволяють убезпечити птахів від можливого ураження струмом. Також такі роботи захищають клієнтів компанії від аварійних відключень, що можуть бути спричиненні сповзанням гнізд на проводи.

  «Попри війну ДТЕК продовжує розвивати інфраструктуру електромереж, спираючись на принципи сталого розвитку. Коли птахи відлітають на зимівлю, наші фахівці укріплюють аварійні гнізда захисними конструкціями.  Й кожної весни перевіряють укріплені захисними платформами лелечі гнізда. Дивляться, чи все з ними гаразд, а також відмічають, чи оселилися там лелеки. Цього року вже облаштували 10 захисних платформ. Вони вже заселені. Ще 2 плануємо встановити восени – у Царичанський територіальній громаді», – зазначив Андрій Терещук, генеральний директор ДТЕК Дніпровські електромережі.

  Конструкцію надійно закріпили на опорі / Фото: ДТЕК

  Фахівці компанії, виконуючи регулярні огляди повітряних ліній, фіксують електроопори, на яких лелеки вирішили облаштували власні домівки. Також про такі випадки часто повідомляють мешканці області. Так зробила наприкінці березня й жителька села Булахівка, де гніздо впало через велику вагу. Енергетики відгукнулися і позапланово встановили на опорі платформу. І як тільки завершили роботи, до гнізда прилетів птах.

  З початку повномасштабної війни фахівці укріпили вже 37 платформ.

  “Попри війну ми продовжуємо проєкт #Лелеченьки. Це вже друге гніздо у Павлоградському районі, яке встановили цьогоріч. Ми моніторимо заселення  наших конструкцій птахами. Середній відсоток щорічно становить понад 85%. З власного досвіду, щоб так швидко лелеки приймали нове гніздо, як цього разу, я ще не бачила. Вважаємо це добрим знаком, і сподіваємося, що ці птахи принесуть Україні радість і мир”, — зазначила головний фахівець відділу екобезпеки ДТЕК Дніпровські електромережі Алла Павлова.

  У Булахівці енергетики позапланово встановили захісну платформу / Фото: ДТЕК

   

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Нумо запалювати: у Кам’янському розпочала роботу “Рок-школа 4.0”

  У Кам’янському розпочала роботу рок-школа, в якій цього року навчатимуться 26 молодих людей віком від...

  Екологічне прибирання: дієвий засіб з домашніх інгредієнтів

  Завжди актуальним є питання чистоти вдома. Який засіб дієвий? Чи безпечно для дітей? Чи не...

  Поліцейські Кам’янського зі школярами виготовили листи-вишиванки для українських захисників

  16 травня, у День вишиванки, ювенальні поліцейські Кам’янського районного управління поліції завітали до ліцею №6,...

  Лекція «Мінна небезпека» у Волонтерському центрі

  ГО «Бджола» та «Фонд розвитку Камʼянського» допомогли в організації просвітницького заходу «Товариства Червоного Хреста». У...

  Перемога за Україною

  Український боксер Олександр Усик переміг Тайсона Ф’юрі та став першим абсолютним чемпіоном світу в надважкому...