«Пліч-о-пліч»: відновлення Херсонщини триває

01 Листопада, 2023 |

На звільненій частині Херсонщини діє проєкт відбудови регіону «Пліч-о-пліч». Він реалізується на рівні «громада – громаді» або «регіон – регіону».

«Півтора десятка областей продовжують допомагати у відновленні Херсонщини. Серед них і ми. Працюємо у трьох селах: Ольгиному, Бобровому Куті та Старосіллі. Вони пережили окупацію. У кожного з місцевих своя історія жаху. На сьогодні бригади з Дніпропетровської області відновили вже 45 будинків. Ще 51 дім в роботі.

Багато людей виїхало, а повертатися нікуди. Домівки потрощені або навіть випалені. Їх зараз і відновлюємо. Виконуємо роботи, які дозволять повернути хоч мінімальний комфорт», – зазначив Сергій Лисак, начальник Дніпропетровської обласної військової адміністрації.

Березень 2022-го став для мешканців Бобрового Кута справжнім випробуванням. Щодня окупанти тероризували його жителів. Мешканка Бобрового Кута, якій відновили дім, поділилася пережитим в окупації. Пані Марина виїхала до Херсона, а вся її родина роз’їхалась. Хто за кордон, хто по Україні.

«Мені дуже хочеться побачити дітей та онуків. Слава Богу, що ми залишилися живими. Нам зателефонували та сказали, що орки пішли з села. Не вірилося.

Була у Херсоні, виглядаю у вікно, а там стоять воєнні. Дивлюсь, а шеврони українські. Я побігла до них. Обіймаю їх, плачу. Люди повиходили, виносять військовим і цукерки, і все»,розповідає пані Марина, мешканка Бобрового Кута.

Пані Марина каже, що коли приїхала додому, то вікон не було, стеля упала. Купила плівку, забили вікна, а потім було вирішено замінити їх. Далі планувала збирати на ремонт даху.

Жителька села каже, що чула про програму Президента «Пліч-о-пліч» та що буде ремонт будинків. Але до останнього не вірила у це, поки до неї не завітала комісія.

«Дуже вдячна всім, хто дотичний до цього проєкту, дякую нашому Президенту. Дім тепер як лялечка. Я всім знайомим повідправляла фото. Кажуть, що вийшло гарно».

На наступному етапі проєкту планується відбудова вщент знищених осель та соціальної інфраструктури, старостату, амбулаторій, доріг. Сергій Лисак зазначає, що проєкт «Пліч-о-пліч» один з найважливіших. Тому що він про єдність не на словах, а на ділі, і про життя, яке обов’язково повернеться на всі звільнені від окупантів території.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Поливайте обережно, навіть у спеку: як не «спалити» свої рослини

Літня спека шкодить не тільки людям та їх загальному самопочуттю, але і рослинам. Важко уявити,...

Шалено гаряче не тільки людям: як допомогти котам у спеку

Коти чутливі до спеки і потребують додаткового догляду влітку, щоб залишатися у доброму стані здоров’я....

21 липня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

21 липня в Україні День металурга. Віряни вшановують пам’ять святого апостола Акили. Іменини святкують Ганна...

Як зробити популярну каву Бамбл самостійно в домашніх умовах

Бамбл – це кава з апельсиновим соком, через поєднання кольорів, цей напій і отримав назву:...

Такі дві різні функції: у Валенсії використовують кладовища для виробництва енергії

В іспанському місті Валенсія запустили міську програму “Requiem in Power” (RIP), за якою міські кладовища...