Понад 2 тис. переселенців на Дніпропетровщині знайшли роботу за сприяння служби зайнятості

10 Вересня, 2022

Із початку війни найбільше внутрішньо переміщених осіб прийняла саме Дніпропетровщина. На сьогодні в області мешкає понад 320 тис. переселенців. Про це повідомили в обласній раді.

Від початку березня послугами обласної служби зайнятості скористались 6820 осіб, які виїхали з районів бойових дій.

«Я щоразу звертаюсь до переселенців – ставайте на облік, реєструйтесь у службі зайнятості. Робота є. Зараз ми усі повинні розуміти, ЗСУ захищають нас на передовій, але в тилу – свій фронт. Нам необхідно підтримувати економіку», – зазначив голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук.

Наразі нову роботи за сприяння служби знайшли 2139 переселенців, 65% з них мають довідку внутрішньо переміщеної особи. Найбільше – у переробній промисловості, оптовій та роздрібній торгівлі, а також у закладах охорони здоров’я, освіти, харчування та сільському господарстві.

Олена Дерев’янкіна переїхала до Дніпропетровщини з Мар’їнського району Донецької області. За освітою Олена технік-технолог (текстильна та легка промисловість), є досвід роботи з пошиття виробів, упродовж останнього часу мала велику перерву в трудовій діяльності.

«Я давно мріяла повернутися до професії швачки. Прикро, що приводом для цього стала евакуація. Втім, мене тут дуже добре прийняли. Тож, коли ще починати нове життя як не зараз», – розповіла жінка.

Фахівці Кам’янського міського центру зайнятості запропонували їй відновити професійні навички та опанувати нові компетенції за дуальною формою освіти. Теоретичні навички Олена отримала на курсах «Технологія виготовлення спеціального одягу», а практичні – у провідного українського виробника та постачальника спеціального захисного одягу для пожежних та рятувальників, яке евакуювалося до Кам’янського із зони бойових дій та вже повністю відновило свої потужності. Успішно пройшовши навчання на підприємстві, Олена була прийнята на роботу, яка їй дійсно подобається та приносить почуття самореалізації.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTubeFacebookInstagramTelegram