• UA
  • RU
  • Що не так з українськими монетами 1 та 2 гривні?

    15 Листопада, 2023

    В Україні планують змінити дизайн цих двох монет через численні зауваження, що їх важко розрізнити. Мова йде про монети номіналом 1 та 2 гривні. Процес заміни планувався іще до війни, але довелося цю роботу призупинити.

    Що ж буде з дизайном монет, розповів заступник голови НБУ Олексій Шабан в інтерв’ю для The Page.

    «У 2021 році НБУ відгукнувся на такі скарги українців, ми почали готуватися до змін: сформували робочу групу, провели фокус-групи, розпочали обговорення можливих змін дизайну однієї з цих монет. Через повномасштабну війну у лютому минулого року цю роботу поставили на паузу, але після стабілізації ситуації в країні ми повернемось до неї», – додав фінансист.

    Взагалі оновлення дизайну банкнотно-монетного ряду – це постійний процес для всіх центральних банків. І НБУ в цьому питанні – не виняток. Такі зміни повинні проводитися в середньому раз на сімдесять років, насамперед для підвищення захищеності готівки. На думку фахівців, майбутні зміни дизайну мають проводитися в діалозі з громадським суспільством.

    Також варто нагадати, що зараз в обігу є шість номіналів монет (1, 2, 5, 10 грн та 10, 50 копійок) та шість номіналів банкнот (20, 50, 100, 200, 500 та 1000 грн). У 2014 році НБУ розпочав зміну номінального ряду монет та банкнот із головною метою – знизити витрати держави на підтримку готівкового обігу. Ця робота практично завершена.

    Вилучення старих грошей

    За словами фахівця, іще до повномасштабного вторгнення було ухвалено рішення про завершення процесу вилучення з обігу банкнот усіх номіналів старих зразків. Йдеться про розмінні монети номіналами 1, 2, 5 та 25 копійок та банкноти номіналами 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 та 200 гривень зразків до 2003 року всіх років випуску. Вони вже тривалий час вилучаються з обігу, їх не приймають під час готівкових розрахунків за товари та послуги.

    Процес вилучення мав закінчитися у вересні цього року. Але був подовжений. Чому? На це питання також надав відповідь заступник голови НБУ Олексій Шабан:

    «Ми розуміємо, що через війну багато українців залишили свої будинки, на руках у них можуть зберігатися такі банкноти. Тому продовжили граничний термін їхнього вилучення на період дії воєнного стану в Україні та ще протягом 90 днів після його припинення», – пояснив фінансист.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    23 квітня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

    23 квітня в Україні день психолога. У вірян вшановують пам’ять великомученика Юрія Переможця. Іменини святкують...

    Яка форма для паски варта вашої уваги: переваги та недоліки

    У будь-якої форми для паски є свої плюси та мінуси. Яка форма для паски краща...

    38 років із дня Чорнобильської катастрофи. Незаперечні факти людської помилки, яка вплинула на увесь світ

    26 квітня Україна та світ відзначають День пам’яті аварії на Чорнобильській АЕС.  З моменту будівництва...

    У Камʼянському провели соціальну екологічну акцію з прибирання зеленої зони біля лівобережного дренажного каналу

    З нагоди всеукраїнського Дня довкілля у Камʼянському провели соціальну екологічну акцію з прибирання зеленої зони...

    Покращуємо рівень прозорості діяльності Кам’янської міської ради в рейтингу досліджень ГО «Трансперенсі Інтернешнл Україна», – міський голова

    Організація формує Рейтинг прозорості міст України, в якому бере участь і Кам’янське. Сьогодні міський голова...