Щоб квіти у вазі стояли довше: чіткі вказівки від флориста
Не за горами 8 Березня, і всі чоловіки даруватимуть жінкам квіти. Але як зробити так, щоб ваш букет простояв якомога довше і радував очі своєю красою? Ось кілька простих порад від флориста і ефективних способів, які допоможуть вам зберегти свіжість квітів у вазі.
Правильна доставка додому
Придбаний букет квітів не може довго перебувати без води і погано витримує тривале транспортування. Якщо ви знаєте, що ваш шлях додому триватиме довше, ніж 30 хвилин – краще попросити флориста загорнути кінець кожної гілочки у вологий паперовий рушник. Або зробіть це самі – головне, щоб квіти комфортно себе почували і легше перенесли довгий шлях, аж поки вони потраплять у вазу.
Правильне обрізання
Коли дістанете квіти з обгортки, видаліть листочки з нижньої частини стебла. Якщо їх залишити, то вони просто погниють у воді. Далі потрібно обрізати близько 2 см стебла знизу під кутом 45 градусів, щоб квіти у подальшому краще вбирали воду. Підрізайте живі квіти лише ножем або спеціальним секатором для рослин. Дуже важливо не пошкодити стебло – це прискорить гниття.
Сумісність квітів
Не варто забувати про сумісність зрізаних квітів в одній вазі, адже якщо зібрати букет із несумісних "сусідів", тоді він точно довго не простоїть. Наприклад, троянди краще ставити окремо, не рекомендується навіть збирати букет із троянд різних сортів. Нарциси та гіацинти не варто ставити в одну вазу з іншими квітами, адже останні швидко зів’януть. Погано сумісні з іншими квітами також й орхідеї, гвоздики, запашний горошок і конвалії. Лілія прискорює в’янення багатьох польових квітів – волошок, маків, маргариток. Гвоздики не переносять сусідство з трояндами.
Підріжте стебла та листя
З квітів варто зрізати чи обривати нижнє листя. Щоб троянди довше стояли, їх треба позбавити й шипів. Стебло має бути майже "лисим", адже кожен лист сприяє втраті вологи.
Флористи радять обрізати кінчики стебел, перш ніж поставити букет у вазу, адже є таке явище, як повітряний тромб. Під час зрізування стебел до судин, що розташовані в стеблі, потрапляє повітря замість води. Цей повітряний тромб не дає воді дістатися бутона. Тож дуже важливо правильно обрізати стебла — під водою.
Занурте квітку у місткість із водою та відріжте садовими ножицями 3–5 см стебла. Потім макетним ножем зробіть зріз під кутом 15–20 градусів. Після цього негайно занурте квітку у вазу з водою, щоб у стебло не попало повітря. Робити зріз необхідно буде і під час кожної зміні води.
Дотримуйтеся температурного режиму
Якщо йдеться про холодну пору року, тоді не варто поспішати одразу ставити букет у вазу, адже перепад температури — сильний стрес для зрізаних рослин. Необхідно залишити букет за кімнатної температури на пів години (обгортку не знімайте). Це надасть букету можливість адаптуватися до нових умов.
Добре, якщо ви зможете залити у вазу відстояну воду певної температури, адже кожна квітка має свої "вподобання". Тюльпанам потрібна холодна вода, навіть не завадять кілька кубиків льоду, а бузок і троянди будуть довше стояти, якщо залити у вазу теплу воду (35–45 градусів).
Що додати у воду, щоб квіти довше стояли
Є багато лайфхаків із додавання до води різних речовин, завдяки яким квіти будуть довше залишатися свіжими, ці речовини надають знезаражувальний ефект (пропорції наведені з розрахунку на 1 літр):
- Кілька крапель нашатирного спирту
- Таблетка активованого вугілля
- Пів таблетки аспірину (не шипучого)
- Кілька крапель лимонної кислоти
- Чайна ложка оцту
- Щіпка борної кислоти
- Крапля "Білизни"
- Ложка горілки
- Срібний виріб на дні вази
Неодмінно пробуйте різні способи, що дають змогу якомога довше радіти квітковій красі.
Раніше ми писали: Мова квітів: Як висловити почуття за допомогою букета