• UA
  • RU
  • Сіємо на розсаду у квітні: детальні інструкції

    01 Квітня, 2024

    До середини квітня можна посіяти базилік і левиний зів, а до кінця місяця – білокачанну капусту і чорнобривці, якщо ви не встигли зробити це в березні. А ще настає час для підготовки розсади теплолюбних культур.

    Огірки

    Коли садити: з початку квітня до кінця травня.

    Розсаду огірків висаджують на грядки у віці 15-20 днів з моменту сходів. При цьому ґрунт має прогрітися до 18 °С, а нічна температура повітря не повинна опускатися нижче 15 °С. Тому у квітні починають сіяти огірки для вирощування в теплиці, якщо там відповідні умови. Розсаду для відкритого ґрунту можна готувати в південних регіонах, а ось у середній смузі або на півночі краще почекати до травня.

    Насіння огірків добре сходить, тому його необов’язково попередньо пророщувати. Якщо ви не впевнені в якості посадкового матеріалу, можна замочити огірки в 1%-му розчині марганцівки на 20 хвилин, а після дістати і промокнути сухою серветкою. Але якщо на упаковці написано, що насіння не вимагає підготовки, або якщо воно забарвлене в яскравий колір, пропустіть цей крок і відразу беріться до посіву. Це означає, що огірки знезаразили ще на етапі виробництва.

    Підготуйте горщики або стаканчики об’ємом близько 200-500 мл і за необхідності зробіть у доньях дренажні отвори за допомогою шила або паяльника. Наповніть ємності універсальним ґрунтом для вирощування розсади овочів, недосипаючи до краю близько 1 см, і злегка утрамбуйте. Замість окремих стаканчиків можна використовувати торф’яні таблетки, попередньо замочені в окропі. Після набухання дайте їм повністю охолонути.

    По центру кожного горщика або торф’яної таблетки зробіть лунку глибиною близько 1 см. Покладіть у неї насінину, присипте ґрунтом і рясно зволожте посіви водою з пульверизатора або спринцівки. Накрийте ємності прозорим пакетом або плівкою (торф’яні таблетки потрібно помістити в контейнер) і поставте в тепле місце з температурою 23-28 °C.

    Огірки зійдуть швидко – приблизно через 3-5 днів. Коли насіння проклюнеться, зніміть укриття з ємностей і поставте посіви на сонячне підвіконня, під фітолампи або звичайні люмінесцентні потужністю не менше 36 Вт на 1 м². Вмикайте штучне світло на 12 годин на добу. Щоб паростки не витягнулися, знизьте температуру в приміщенні до 20-22 °С.

    Розсада огірків / Фото: з мережі

    Кабачки

    Коли садити: з початку квітня до кінця травня.

    Розсада кабачків розвивається швидко, тому можна не поспішати з посівом насіння. Плануйте процедуру, орієнтуючись на кліматичні особливості вашої місцевості. Наприклад, на півдні кабачки можна садити вже з кінця березня, у середній смузі – ближче до другої половини квітня, на півночі – до середини травня.

    Насіння кабачків добре сходить, тому не потребує попереднього замочування або пророщування. Приготуйте окремі стаканчики або горщики об’ємом не менше 200 мл. Якщо в ємностях немає дренажних отворів для відведення зайвої вологи, зробіть їх за допомогою паяльника або шила. Наповніть тару універсальним ґрунтом для вирощування овочевої розсади, недосипаючи до краю приблизно 1 см, і злегка утрамбуйте пальцями.

    У ґрунті по центру кожного горщика зробіть лунку глибиною близько 1,5 см, помістіть туди по одній насінині, присипте ґрунтом і щедро зволожте посіви водою з пульверизатора або спринцівки. Накрийте ємності прозорим пакетом або харчовою плівкою і поставте в тепле місце з температурою 23-25 °С.

    Процес проростання насіння займає близько 5-7 днів. Як тільки побачите паростки, зніміть укриття з розсади і поставте її на найсонячніше підвіконня. А якщо природного освітлення недостатньо – під фітолампи або звичайні люмінесцентні потужністю не менше 36 Вт на 1 м² і вмикайте прилади на 12 годин на добу.

    Посів кабачків / Фото: з мережі

    Дині

    Коли садити: з квітня по травень.

    Найраніше теплолюбну диню починають сіяти на півдні – вже з кінця березня. У регіонах середньої смуги процедуру проводять із середини квітня, а на півночі – з кінця квітня.

    Для вирощування розсади динь підійдуть окремі горщики об’ємом не менше 400 мл. Переконайтеся, що в дні кожного є дренажні отвори для відведення зайвої рідини. Наповніть ємності універсальним ґрунтом для овочевої розсади, недосипаючи до краю близько 1 см. Злегка утрамбуйте ґрунт пальцями і зробіть три лунки глибиною 1,5 см на дистанції 2 см одна від одної. Покладіть у кожну по одній динній насінині, присипте їх ґрунтом і зволожте посіви водою. Накрийте ємності прозорою плівкою або пакетом і зробіть кілька отворів в укритті для створення повітрообміну в міні-теплицях.

    Тримайте горщики при температурі 23-26 °С. Приблизно через тиждень з’являться сходи. Коли помітите паростки, зніміть укриття. Поставте дині на найсонячніше підвіконня або під штучне освітлення – фітолампу або звичайну люмінесцентну потужністю не менше 26 Вт на 1 м². Вмикайте прилад на 12 годин на добу.

    Розсада дині / Фото: © Lexa

    Кавуни

    Коли садити: з квітня по травень.

    На півдні, завдяки ранньому приходу весняного тепла, розсаду кавунів можна готувати вже з кінця березня. У середній смузі до посадки приступають у середині квітня, а на півночі варто почекати до кінця квітня – початку травня.

    Якщо ви хочете отримати сходи швидше, проростіть насіння. Покладіть на дно невеликого контейнера вологий ватний диск або шматок тканини, зверху розмістіть насіння і укрийте його вологим матеріалом. Закрийте ємність кришкою або прозорою плівкою і залиште в теплому місці за температури близько 25 °С. Слідкуйте, щоб “обгортка” кавунів не висихала. Коли з насіння з’являться білі корінці, приступайте до посіву.

    Візьміть стаканчики або горщики діаметром близько 10 см і об’ємом не менше 300 мл. Важливо, щоб у дні кожного були дренажні отвори для відведення зайвої вологи, тому за необхідності зробіть кілька паяльником або шилом. Доверху наповніть ємності універсальним ґрунтом для вирощування овочевої розсади. Злегка утрамбуйте ґрунт і рясно полийте водою.

    У ґрунті по центру кожного горщика зробіть поглиблення – достатньо 2-3 см. Покладіть у кожну лунку по одній насінині, засипте їх землею і зволожте посіви з пульверизатора або спринцівки. Накрийте ємності прозорою плівкою і поставте в тепле місце з температурою в межах 25-28 °С.

    Попередньо пророщене насіння зійде вже на 5-7 день, інакше процес може розтягнутися до 1,5-3 тижнів. Коли з’являться паростки, зніміть укриття і знизьте температуру в приміщенні до 20-25 °С. Якщо немає можливості поставити розсаду на сонячне підвіконня, забезпечте їй штучне підсвічування протягом 12 годин на добу, включно з фітолампами або звичайними люмінесцентними потужністю не менше 36 Вт на 1 м².

    Розсаду кавунів можна готувати вже з кінця березня / Фото: shutterstock.com

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Не лише казкарі: в Польщі знайшли книги братів Грімм, загублені під час Другої Світової війни

    Брати Якоб і Вільгельм Грімм відомі своїми казками, які увійшли в канон літератури. Проте майже...

    Пів року ґвалтував власну 5-річну племінницю: на Дніпропетровщині судитимуть педофіла

    Прокурори Синельниківської окружної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно місцевого мешканця за фактом вчинення...

    Чи планує Естонія повертати українських чоловіків призовного віку на Батьківщину

    Нещодавно влада України заборонила видавати паспорти або закордонні паспорти українським чоловікам віком від 18 до...

    Чергове вбивство ще двох українців у Німеччині: підозрюють громадянина росії

    Двоє українців були вбиті в місті Мурнау в баварському районі Гарміш-Партенкірхен. 36-річний чоловік помер на...

    Святковий ритм: Міжнародний день танцю

    Кожен ритм, кожен крок – це відображення культури, виразу та внутрішнього світу людини. 29 квітня...