• UA
 • RU
 • Скільки треба працювати, аби придбати житло в Україні: інфографіка по містам

  20 Лютого, 2024

  Портал нерухомості DIM.RIA та платформа пошуку роботи robota.ua опублікували результати дослідження, в якому проаналізували, скільки людині потрібно пропрацювати в яких регіонах, щоб купити квартиру в Україні. До уваги бралася вартість первинної та вторинної нерухомості, а також середня заробітна плата. Метою дослідження було проаналізувати економічну спроможність українців в контексті тенденції зростання вартості житла.

  Первинний ринок

  Станом на січень 2024 року найбільша середня заробітна плата фіксується у Києві – 23 600 грн. Відповідно, середня вартість однокімнатної квартири – 3 299 336 грн. Згідно з вказаними даними, вартість житла складає 140 повних заробітних плат фахівця, які конвертуються у 12 років. У Львові період купівлі однокімнатного житла, орієнтуючись на середню заробітну плату, складає 11 років, а у Дніпрі – 10 років або 113 заробітніх плат.

  Дослідження співвідношення середніх доходів та вартості житла в областях без врахування обласних центрів показує, що у лідерах серед цін на нерухомість Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області. Середня ціна однокімнатної квартири в Івано-Франківській області складає 1 839 190 грн, а заробітна плата – 17 848 грн. Відповідно для купівлі квартири потрібно 103 повних заробітні плати, що складає 9 років. У Закарпатській та Черкаській областях потрібно 8 років для купівлі житла у новобудові. Найшвидше на квартиру назбирають у Чернігівській області – 5 років. А от нам, жителям Дніпропетровської області прийдеться збирати гроші на купівлю квартири близько 6 років, або 71 виплату.

  Вторинний ринок

  Київ, Львів та Ужгород мають найбільшу середню ціну за однокімнатну квартиру. У столиці необхідно 11 років накопичення середньої місячної заробітної плати для купівлі квартири вартістю 3 070 637 грн. У для цього необхідно накопичувати 7 років.

  А якщо не враховувати обласні центри, серед лідерів за тривалістю накопичення коштів на купівлю однокімнатної квартири на вторинному ринку відповідно до середньої заробітної плати є також Івано-Франківська, Закарпатська та Черкаська області. В Дніпропетровській області ціна житла складає 1 332 450 грн, а середній дохід – 18 816 грн. Період заощадження складає 7 років.

  Які фахівці можуть назбирати на купівлю житла

  Враховуючи розміри заробітніх плат для певних професій, що вказані на порталі robota.ua, сформовано список професій із найбільшою кількістю вакансій у  Києві, Львові та Дніпрі.

  Дніпровський продавець-консультант із середньою платнею 13 800 грн. назбирає заощаджень за 10-13 років, а робочий на виробництві із 16 300 грн. – за 8-11 років. Інші спеціалісти із середньою платнею близько 25 000 грн. назбирають за період 5-7 років.

  Також можете продивитись як виглядає найдорожче та найдешевше житло на продаж у Кам’янському.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Хотів незаконно перетнути кордон: хлопець з Дніпропетровщини заблукав у Карпатах

  Ввечері, 11 квітня на телефон «Довіри» надійшов дзвінок від 23-річного жителя Дніпропетровщини. Чоловік повідомив, що...

  400 років культурної спадщини горить у вогні: палає одна із найстаріших фондових бірж Європи

  Прямо зараз горить історична будівля Данської торгової палати. Це 400-річна фондова біржа. Усіх, хто перебував...

  Міжнародний день кави: як кава об’єднує кам’янчан

  Сьогодні ми святкуємо один із Міжнародних днів кави – особливу подію для любителів цього популярного...

  Дітям загиблих добровольців підвищено розмір державної допомоги

  Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України. Як пояснили в Мінсоцполітики, на початку повномасштабної...

  Президент України підписав закон про мобілізацію: коли документ набере чинності

  Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10449 про мобілізацію — він набере чинності 16 травня 2024 року....