• UA
 • RU
 • Собака вибачить вам будь-які образи, якщо зробити ці три дії: поради експертів

  03 Березня, 2024

  Собаки – це вірні та чуйні друзі людини, які вміють прощати та любити беззастережно. Але іноді ми можемо зробити їм боляче, навіть не навмисно. Це може бути, наприклад, коли ми наступаємо на лапу, тягнемо за хвіст, кидаємо предмет, який вдаряє собаку, або голосно кричимо на неї. У таких випадках ми повинні попросити вибачення у собаки, щоб відновити довіру та гармонію в наших відносинах. Але як це зробити правильно? Ось декілька порад:

  • Заспокойтеся та заспокойте собаку. Якщо ви зробили собаці боляче, то перш за все вам потрібно заспокоїти свої емоції та знизити рівень стресу. Не кричіть, не сваріться, не жестікулюйте. Це тільки злякає та розлючить собаку ще більше. Замість цього, говоріть тихо, лагідно та спокійно. Підійдіть до собаки, але не нав’язуйте їй своєї присутності. Дайте їй можливість відійти, якщо вона хоче. Якщо собака дозволяє вам підійти, то погладьте її по голові, шиї або спині. Не торкайтеся тих місць, де ви її травмували, бо це може знову викликати біль.
  • Подайте сигнал примирення. Собаки вміють розуміти мову тіла та емоції людей. Вони також використовують різні сигнали, щоб виражати свої почуття та наміри. Один з таких сигналів – це сигнал примирення, який означає, що собака хоче заспокоїти конфліктну ситуацію та показати свою доброзичливість. Сигнали примирення можуть бути такими: посмішка, підмигування, зітхання, покладання голови на коліна, облизування губ, вух або носа, підкладання хвоста під живіт, підняття лапи, нахилення голови вбік, відведення погляду. Ви можете імітувати деякі з цих сигналів, щоб показати собаці, що ви не хочете їй зла та шкоди. Наприклад, ви можете посміхнутися, підмигнути, зітхнути, покласти руку на серце, облизати губи, підняти руку, нахилити голову вбік, відвести погляд. Але не дивіться собаці прямо в очі, бо це може бути сприйнято як загроза або виклик.
  Фото з інтернету
  • Просіть вибачення словами та жестами. Крім сигналів примирення, ви можете також попросити вибачення словами та жестами. Говоріть собаці, що ви її любите, що ви шкодуєте, що ви зробили їй боляче, що ви не хотіли цього, що ви хочете, щоб вона пробачила вам. Використовуйте лагідні та ніжні слова, такі як “пробач”, “вибач”, “люблю”, “друже”, “красуне”, “молодчинка”. Також ви можете показати свою вибачливість жестами, такими як уклон, поцілунок, обійм, подарунок. Ви можете принести собаці її улюблену іграшку, смаколик, кістку, м’ячик або інший предмет, який вона любить. Покладіть його перед нею або піднесіть до неї, але не нав’язуйте їй. Дайте їй можливість самій вибрати, чи хоче вона прийняти ваш подарунок чи ні.

  Собака – це не просто тварина, а друг, супутник, член сім’ї. Вона віддає нам свою любов, вірність, захист та підтримку. Тому, давайте жити у мирі з нашими чотирилапими друзями, поважати їх, дбати про них, спілкуватися з ними, навчати їх та гратися разом.

   

  Раніше ми писали:

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  23 червня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

  23 червня в Україні Свята Трійця. Віряни вшановують пам’ять святої мучениці Агрипіни. Іменини святкують Артем...

  Водій «під мухою» – загроза для оточення: невтішна статистика Дніпропетровщини

  Від початку року на території Дніпропетровської області зареєстровано 184 ДТП за участю осіб, які перебували...

  Золото українського степу: як на Дніпропетровщині розкопали відомий на весь світ артефакт

  Саме в цей день, археолог і поет Борис Мозолевський, розкопуючи курган Товста Могила на Дніпропетровщині,...

  Встигніть до Трійці: добірка справ, які варто завершити до свята

  День Святої Трійці вже завтра – 23 червня. Зазвичай, віруючі люди “готують” дім, завершуючи певні...

  Івана Купала 2024 в Україні: дата, традиції та заборони

  Після переходу Української Православної Церкви та Української Греко-Католицької Церкви на новоюліанський календар, дата багатьох церковних...