![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/screenshot_4-1.png)
Стерта історія: на в’їзді у Донецьку область на стелі замалювали посмертні надписи військових
На в’їзді в Донецьку область раніше стояла стела, на якій українські солдати і добровольці залишали свої написи. Кам’яний монумент був своєрідною візитною карткою Донецької області, і оскільки багато солдатів, які залишали написи, загинули в бою, багато імен та прізвищ, залишених на ньому, є посмертними. Лише нещодавно стало відомо, що пам’ятник зафарбували.
Волонтерка, яка допомогала фарбувати стелу зазначила, що стела не є Меморіалом.
“Дякуємо всім хто підтримує і розуміє, що Стела – це не меморіал, Стела – це обличчя в першу чергу! Ця стела слава Богу не бере участь в бойових діях і надписи благодійних організацій і доставки піци ну так собі. Меморіали так це памʼять, прапори які дуже гарно зробили це памʼять і тепер дуже доповнюють пофарбовану стелу.”
Четверо волонтерів із власної ініціативи оновили стелу з назвою регіону,замалювавши при цьому численні написи, зроблені на ній військовослужбовцями, що боронили чи боронять Донеччину від ворога.
Це спричинило вибух обурення в соцмережах: люди наголошують, що ці написи та наліпки мали історичну цінність у контексті російсько-української війни, а багатьох із тих, хто їх залишив, уже немає серед живих. І немало з них загинули, захищаючи саме Донецьку область.
“Невже так важко усвідомити, що саме ця стела несе за собою надважкий символізм і тут справа не в красі та свіжій фарбі?”; “Навіщо ви це зробили? Ця стела – символ незламності Донецької області. Пам’ять про всіх, хто бореться на цьому напрямку. Просто взяли і стерли частину історії”; “Мені боляче дивитись на те, як ви стираєте пам’ять”, – пишуть коментатори у соцмережах.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/photo_2024-04-16_13-13-00.jpg)
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-23_07-05-15-2.jpg)
Увага розшук: у Кам’янському зникла 15-річна дівчина (Оновлено)
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-26_07-34-11-768x512.jpg)
У Кам’янському ніч минула без надзвичайних подій
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-23_07-31-24-768x512.jpg)
Ніч у місті пройшла без надзвичайних подій
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_5258183368363859004_y-768x576.jpg)
Спільно з Павлом Некритим, головою ГО «Патріот-2015», побували на Харківському напрямку у наших хлопців з Камʼянського, які служать в 113-й бригаді ТРО, – міський голова
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/istockphoto-1296741495-612x612-1.jpg)