Страсний тиждень: для кожного дня свої правила і свої заборони
У християн східного обряду триває Страсний тиждень – останній перед Великоднем. Усі дні Страсної седмиці мають особливий сенс і називаються “Великими”.
Перші три дні відведені для наведення чистоти в оселі та на городі. Домівку ретельно прибирали та прикрашали, а город вигрібали від торішнього сміття. Домашні речі прали й прасували, готували святкове вбрання на Великдень. Також в цей час закуповували продукти, з яких господині готуватимуть. Зокрема, в середу прийнято заготовляти яйця для фарбування на Великдень. Вважається, що куплені в цей день яйця довго не зіпсуються.
Чистий четвер. Вважається, що вода у цей день набуває цілющої сили, а купання і молитва допомагають зберегти здоров’я всієї сім’ї на рік. Тож, до схід сонця варто скупатися або хоча б умитися водою.
Найсуворіший день Великого тижня – Страсна п’ятниця. Краще в цей день по дому нічого не робити, також не можна співати, танцювати, слухати музику, сміятися. Вважається, що “той, хто сміється у п’ятницю, проплаче цілий рік”.
Суботу вважають днем спокою. Цього дня завершується Великий піст. Господині закінчують фарбувати яйця і збирати великодній кошик. До речі, у давнину для фарбування великодніх крашанок використовували цибулиння, бузину, корені яблунь, кропиву, горіхи, сухі фіалки. Традиційно фон робився червоним.
Великдень. Після богослужіння вся сім’я збирається разом за святковим столом, члени родини їдять освячені продукти. Починають трапезу з яєць. А потім відвідують родичів і друзів, щоб обмінятися великодніми привітаннями, які ще мають назву “христосання”. Також цього дня заведено роздавати милостиню, щоб залучити до своєї оселі благополуччя.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram