• UA
 • RU
 • Такі як ви вже багато книг у нас потягли: бібліотечний скандал із 7-річним переселенцем у Тернополі

  18 Квітня, 2024

  У Тернополі розгорається скандал навколо обласної бібліотеки. Переселенка з Харкова поскаржилася у соцмережі, що її сину начебто неохоче видають книжки і вимагають заставу, тому що бояться, що він може написати на них «слава Росії».

  7-річному синові української журналістки із Харкова Катерини Посохової відмовили в безоплатному користуванні книжками в Тернопільській обласній бібліотеці для дітей.

  «За 2 обрані книги (старенькі і в ганебному стані) на абонементі нам виставили рахунок у 600 грн. Така, типу, застава, бо довіри до нас нема. Ми щиро здивувалися. На що почули оце все про: можете написати «слава Росії», такі як ви вже багато книг у нас потягли», – пише Катерина у своєму Фейсбук.

  Директорка бібліотеки Надія Чайковська зауважила, що застава за книжки береться не лише у внутрішньо переміщених осіб. Постійні жителі Тернопільської області теж повинні вносити заставу в разі, коли книжка цінна або якщо в бібліотеці є всього один чи два примірники.

  Директорка бібліотеки Надія Чайковська / Фото: Катерина Посохова

  «Це є наша матеріальна відповідальність. І якщо людина приїхала до нас тимчасово і через деякий час поїхала, а книжку не повернула, то ми мусимо це відшкодувати”, – пояснила заступниця директора бібліотеки.»

  Хоча відповідно до ст. 22 Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу», користування бібліотечними фондами є безоплатним.

  «Прочитали. Приходимо здавати – вчасно, книги цілі. Перше, що каже бібліотекар – більше вам книг без застави не дамо. Чому? Розмовляйте з директоркою – так написали на вашому формулярі. Далі знову тривала розмова з директоркою, її заступницею. Знову чуємо всі догми світу про переселенців, яким не можна довіряти хоч скільки б вони жили в Тернополі», – продовжує у своєму дописі переселенка.

  Коли ситуація з дискримінацією дітей-переселенців співробітниками Тернопільської обласної бібліотеки для дітей набула розголосу в соцмережі, директор всеукраїнської мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зарудько повідомив, що хлопчикові надішлють добірку дитячих книжок. А коментарі допису переселенки наповнені підтримкою, наприклад одна із жінок поділилась схожою історією:

  «Навесні 2022 така ситуація була у бібліотеці Трускавця, згодом там все ж переконалися, що переселенці книжки не псують. В цій історії тішить те, що твій синочок любить читати. Напиши, будь ласка, який жанр йому подобається, хочу подарувати книжку гарному хлопчику!))»

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Не маєш дітей – плати: новий скандальний законопроєкт від влади

  В Україні пропонують запровадити “податок на бездітність”. Відповідний законопроект №11264 “Про внесення змін до Податкового кодексу України...

  21 травня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

  21 травня в Україні день чаю. Віряни вшановують пам’ять рівноапостольного царя Костянтина. Іменини святкують Олена...

  До уваги вихователів: МОН спільно з ЮНІСЕФ створили освітній серіал для працівників дошкілля

  Міністерство освіти і науки України спільно із Представництвом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) презентують освітній серіал для вихователів...

  Андрій Білоусов привітав працівників Кам’янського музею історії міста з професійним святом

  Ніч у місті минула тихо – без надзвичайних подій. Сьогодні, 18 травня, відзначається Міжнародний День...

  Худу і виснажену дику лисицю помітили у межах міста Дніпро: відео

  Лисицю, що несе свою здобич зубами, зустріли у районі “Тополь” міста Дніпра недалеко від зеленої...