![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/438145717_7460471477335605_6032287351129855456_n.jpg)
Такі як ви вже багато книг у нас потягли: бібліотечний скандал із 7-річним переселенцем у Тернополі
У Тернополі розгорається скандал навколо обласної бібліотеки. Переселенка з Харкова поскаржилася у соцмережі, що її сину начебто неохоче видають книжки і вимагають заставу, тому що бояться, що він може написати на них «слава Росії».
7-річному синові української журналістки із Харкова Катерини Посохової відмовили в безоплатному користуванні книжками в Тернопільській обласній бібліотеці для дітей.
«За 2 обрані книги (старенькі і в ганебному стані) на абонементі нам виставили рахунок у 600 грн. Така, типу, застава, бо довіри до нас нема. Ми щиро здивувалися. На що почули оце все про: можете написати «слава Росії», такі як ви вже багато книг у нас потягли», – пише Катерина у своєму Фейсбук.
Директорка бібліотеки Надія Чайковська зауважила, що застава за книжки береться не лише у внутрішньо переміщених осіб. Постійні жителі Тернопільської області теж повинні вносити заставу в разі, коли книжка цінна або якщо в бібліотеці є всього один чи два примірники.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/04/437589172_7460471637335589_778332094204684349_n.jpg)
«Це є наша матеріальна відповідальність. І якщо людина приїхала до нас тимчасово і через деякий час поїхала, а книжку не повернула, то ми мусимо це відшкодувати”, – пояснила заступниця директора бібліотеки.»
Хоча відповідно до ст. 22 Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу», користування бібліотечними фондами є безоплатним.
«Прочитали. Приходимо здавати – вчасно, книги цілі. Перше, що каже бібліотекар – більше вам книг без застави не дамо. Чому? Розмовляйте з директоркою – так написали на вашому формулярі. Далі знову тривала розмова з директоркою, її заступницею. Знову чуємо всі догми світу про переселенців, яким не можна довіряти хоч скільки б вони жили в Тернополі», – продовжує у своєму дописі переселенка.
Коли ситуація з дискримінацією дітей-переселенців співробітниками Тернопільської обласної бібліотеки для дітей набула розголосу в соцмережі, директор всеукраїнської мережі книгарень «КнигоЛенд» Ігор Зарудько повідомив, що хлопчикові надішлють добірку дитячих книжок. А коментарі допису переселенки наповнені підтримкою, наприклад одна із жінок поділилась схожою історією:
«Навесні 2022 така ситуація була у бібліотеці Трускавця, згодом там все ж переконалися, що переселенці книжки не псують. В цій історії тішить те, що твій синочок любить читати. Напиши, будь ласка, який жанр йому подобається, хочу подарувати книжку гарному хлопчику!))»
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/thumbs_b_c_bd866f429f24f2ce297b07862edbc73b-768x432.jpg)
Курага по-домашньому: готуємо без допомоги електроприладів
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/dx97gtbpz1m-768x432.jpg)
21 липня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-21_07-34-38-768x512.jpg)
Над регіоном збили 4 ворожі шахеди
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/01-depositphotos-183282738-xl-768x512.jpeg)
80 тисяч за звільнення з військової служби: ДБР викрило незаконну схему двох кам’янчан
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/7e13b35c94119ea49355004ec8968a92-768x480.jpeg)