Театральне закулісся: актори Кам’янського на репетиції нової комедії

13 Червня, 2024 |

У Академічному музично-драматичному театрі імені Лесі Українки триває робота над новою виставою «Брехуха» за п’єсою відомих драматургів Моріса Еннекена та Маргарет Мейо «Моя дружина – брехуха». Ця ексцентрична комедія стане однією із перших прем’єр наступного театрального сезону у театрі Кам’янського.

Як розказує режисер-постановник вистави, заслужена артистка України Ірина Чваркова, ця п’єса їй дуже подобається і вона давно мріяла її поставити на сцені нашого театру. І як тільки з’явилася така можливість, головний режисер театру, заслужений діяч мистецтв України Сергій Анатолійович Чулков, підтримав її пропозицію.

«Це класична комедія ситуацій. Вона дійсно смішна і ексцентрична. Проте якщо порівнювати її з французькими комедіями, де гумор дуже легкий, то в цій комедії він більш витончений, більш розумний. В цій комедії в гостродотепній формі висміюються чисельні жіночі і чоловічі страхи, через які люди інколи створюють собі проблеми «на рівному місці. А ця тема – вона актуальна і зараз. Бо дуже багато руйнується сімей, через те, що чоловік і дружина з якихось причин брешуть один одному. Одна брехня тягне за собою іншу і ось вже ціла лавина брехні накриває подружжя і вибратися з під неї досить важко», пояснює Ірина Павлівна.

Театральне закулісся: актори Кам’янського на репетиції нової комедії / Фото: прес-служба Театру ім. Лесі Українки

Події оригінальної п’єси розвиваються в Америці 20-х років минулого століття. Проте сюжет вистави буде розвиватися на чверть століття пізніше – у другій половині 40-х років у Чикаго. Повністю адаптувати п’єсу під наш час неможливо, бо в ній дуже велику роль грають якісь речі, яких у нашому часі немає. А навпаки за наявності сучасних технологій герої вистави змогли б позбутися багатьох проблем. Наприклад вони могли б швидко зв’язатися один з одним за допомогою смартфонів, а не писати листів на папері і відправляти їх поштою, або пробувати зателефонувати звичайним телефоном.

«Ми трохи змінили час, бо 20-ті роки – це дуже далеко від сучасного глядача. А от 40-і роки, вони, як на мене, більше можуть зацікавити людей. Бо там і музика цікава, і костюми більш витончені. Це час, коли післявоєнна Америка намагалася жити весело і яскраво. І не забувайте, що дія вистави відбувається у Чикаго, місті, яке відомо своїми гангстерськими традиціями. Тобто час дії нашої вистави добре знайомий глядачам у тому числі завдяки популярним гангстерським кінофільмам. Хоча у нашій виставі, звичайно ніяких гангстерських тем не буде. Ми сконцентруємось на відносинах між звичайними людьми», розказує Ірина Чваркова.

Наразі профільні цехи театру займаються виробництвом декорацій та підбором і шиттям костюмів. А актори під керівництвом Ірини Чваркової продовжують репетиції.

«Ми зараз працюємо у «вигородці». Знаючи, який у нас буде реквізит, де у нас будуть розміщені певні елементи декорації, предмети меблі, де у нас будуть двері, вікна, ми репетируємо у репетиційній залі. І практично перша дія у нас вже готова. З акторами у нас повне порозуміння. Вони мене уважно слухають, вони розуміють що і як треба робити і, головне, вони задають правильні розумні питання. Тож впевнена, що у нас вийде гарний результат» констатує Ірина Павлівна Чваркова.

Театральне закулісся: актори Кам’янського на репетиції нової комедії / Фото: прес-служба Театру ім. Лесі Українки

Що відомо про сюжет п’єси «Моя дружина – брехуха»

Молодий інженер Вільям Гаррісон дізнається від метрдотеля розкішного ресторану, що незабаром у цьому популярному закладі відбудеться таємне побачення його дружини Кетті з якимось незнайомцем. Страждаючи від ревнощів Вільям кидає дружину і їде з міста. Насправді Кетті збиралася поснідати з їх добрим другом сім’ї Джіммі Скоттом, але трохи прибрехала. Джиммі погоджується не видавати брехню Кетті заради збереження стосунків зі своєю дружиною Меджі. У спробі повернути чоловіка Кетті йде на ще одну брехню – вона бере дитину з притулку і повідомляє чоловіка, що вони стали щасливими батьками. Той повертається додому на крилах щастя, але тут вимальовується ще одна проблема…

Не будемо розкривати весь сюжет цієї вистави, але зазначимо, що через певні обставини Кетті знадобиться ще одна дитина. А оскільки швидко дістати немовля не так вже й легко, то можна тільки здогадуватись на яку брехню і які витівки ще зможе піти Кетті. Тому глядачів чекають постійні, несподівані та непередбачувані повороти сюжету. Можемо гарантувати, що ніхто не зможе передбачити кінцівку цієї комедії. Але фінал у неї буде щасливий.

 

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити