У Кам’янському районі двоє жінок отруїлися грибами
Нині погодні умови сприяють грибному врожаю, проте Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області вкотре попереджає про небезпеку вживання дикорослих грибів. Черговий випадок отруєння стався в Кам’янському районі.
Постраждали двоє дорослих жінок, які збирали дикорослі гриби в лісосмузі Верхньодніпровська. За словами постраждалих, це були "боровики", які вони вживали після відварювання та смаження. За кілька годин після цього у жінок виникли діарея та блювання. По медичну допомогу звернулися не одразу, сподіваючись на самолікування.
Проте стан жінок погіршувався, і вже наступного дня їх родичі викликали "швидку". Обох постраждалих у важкому стані госпіталізували до відділення інтенсивної терапії Кам’янської міської лікарні швидкої допомоги. Діагноз щодо отруєння дикорослими грибами підтвердився, вони отримують відповідне лікування.
Щороку по Україні фіксується до 200 випадків отруєння дикорослими грибами. На жаль, нерідко труяться діти. Унаслідок отруєння грибами минулого року померли 21 дорослий і 5 дітей. Зокрема по Дніпропетровській області у 2021 році зафіксовано 4 випадки отруєння грибами, у результаті чого 1 дитина померла.
Краще відмовтеся від дикорослих грибів взагалі, а споживайте штучно вирощені печериці, гливи, купуючи їх у стаціонарних торговельних мережах. Не купуйте гриби на стихійних ринках, з рук, у місцях несанкціонованої торгівлі чи у продавців на автошляхах!
Гриби (навіть штучно вирощені) – їжа не для дітей, тому не давайте грибних страв дітям. Не можна вживати грибів вагітним та жінкам, що годують груддю, літнім людям, а також людям, що мають захворювання шлунково-кишкового тракту.
Гриби й для здорової людини мають ряд протипоказань до вживання. Вони не тільки можуть стати причиною серйозного харчового отруєння. Часте вживання грибів може призвести до хвороб шлунково-кишкового тракту. Це пов’язано з тим, що в грибах міститься білок хітин, який практично не перетравлюється нашою травною системою. Саме його надлишок може призвести до гастриту та інших більш серйозних проблем.
Крім того, що гриби самі по собі можуть викликати отруєння, від вживання дикорослих грибів, консервованих у домашніх умовах, можна захворіти на ботулізм – важку токсикоінфекцію. Збудник ботулізму розвивається в умовах низького вмісту кисню та може потрапити до консервованих грибів.
При появі будь-яких симптомів харчового отруєння чи взагалі погіршення стану здоров’я не можна гаяти жодної хвилини.
Негайно викликайте "швидку допомогу" та наголошуйте на тому, що хворий вживав гриби!
У жодному випадку не займайтеся самолікуванням і не намагайтеся "перечекати" ‒ це може бути смертельно небезпечно.
Бережіть себе та своїх рідних!
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram