Україна придбала легендарний британський криголам

20 Серпня, 2021

19 серпня Національний антарктичний науковий центр України та установа «Дослідження та інновації» Великої Британії підписали акт про купівлю Україною криголаму «Джеймс Кларк Росс». Після переоформлення всіх потрібних документів судно вже під українським прапором зможе вирушити з Данії (де зараз базується) до України. Планується, що криголам прийде до Одеси на початку осені.

Збудований у Великобританії та урочисто спущений на воду її Величністю Королевою Британії в 1990 році, криголам протягом останніх 30 років виконував роль світової дослідницької платформи для біологічних, океанографічних та геофізичних досліджень.

«Для України придбання «Джеймс Кларк Росс» відкриває цілий світ нових можливостей. Останні 20 років в України не було власного криголама для антарктичних досліджень, що значно обмежувало нашу роботу. Також з цим судном Україна має амбіції проводити масштабні дослідження Південного океану і, за можливості, з часом розпочати дослідження в Арктиці. А ще для нас цей криголам має цінність як символ, адже саме він привіз першу українську антарктичну експедицію на колишню британську станцію «Фарадей» – зараз нашу «Академік Вернадський» – 1996 року», – зазначив директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram