В українців з’явився правовий захист від цькування на роботі

21 Листопада, 2022

Верховна Рада встановила працівникам в Україні правовий захист від цькування, ухваливши 16 листопада Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню)».

Парламент постановив, що систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, спрямовані на приниження честі та гідності працівника, його ділової репутації є порушенням українського законодавства. Психологічний та економічний тиск, ворожа та образлива атмосфера щодо людини – неприпустимі в цивілізованому суспільстві.

Закон зобов’язує роботодавця вживати заходів для безпеки і захисту фізичного та психічного здоров’я працівників, здійснювати профілактику ризиків та напруги на робочому місці, провадити інформаційні, навчальні та організаційні заходи із запобігання та протидії мобінгу (цькуванню).

Ухвалений закон запроваджує адміністративну відповідальність за систематичне застосування різних форм мобінгу до працівника. Передбачаються умови, за яких роботодавець має відшкодувати моральну шкоду працівнику, який зазнав відповідного цькування.

Працівникові, який вирішив звільнитися через мобінг, закон гарантує виплату вихідної допомоги у розмірі не менше від тримісячного середнього заробітку за рахунок роботодавця.

Верховна Рада України

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Розклала по місту майже 40 «закладок»

9 грудня співробітники карного розшуку Дніпровського районного управління поліції затримали жінку, яка робила «закладки» біля...

У Дніпропетровській області поліцейські затримали двох юнаків за розбійний напад

Як повідомляє Павлоградське РВП, злочин стався 14 грудня близько десятої вечора на околиці міста. Чоловік...

Погода у Кам’янському: чи встигнемо покататися на санчатах?

У найбличжі кілька днів на кам’янчан чекають температурні гойдалки: кілька днів невеличкого морозу зі снігом,...

“Золоті” яйця: Міністерство оборони змінить процедури закупівлі для армії

Міністерство оборони співпрацює з правоохоронними органами, щоб ліквідувати ризики проявів корупції під час закупівель для...

Автомобільний акумулятор та золоті прикраси стали предметами злочину двох злодюжок у Кам’янському районі

За скоєння майнових злочинів поліцейські Кам’янського затримали двох чоловіків. Один викрав у жінки золоті прикраси,...