• UA
 • RU
 • Українська вишиванка як данина закордонним партнерам: вітчизняний бренд запустив благодійний проєкт

  17 Квітня, 2024

  Etnodim презентував вишиті сукні та сорочки із символікою країн, які підтримують Україну в боротьбі за свободу. У межах великого проєкту-подяки команда дослідила образи державності та свободи США, Великої Британії, Польщі, Латвії, Естонії, Литви, Німеччини та Канади. Сорочки із символікою країн бренд подарував  представникам з Міжнародного Легіону при ГУР МО України.

  США

  Сорочка темно-синьої барви, відтінку стяга США. Розшита символами боротьби Штатів за незалежність від Великої Британії. Стилізовані зірки, ті що зображені на прапорі, представляють нове сузір’я. Оливкова гілка символізує мир. Її тримає в лапах орлан, зображений на гербі США. Він же тримає і стріли, котрі є символом войовничості та єднання.

  США / Фото: ETNODIM

  Естонія

  На рукавах сорочки оселилася ластівка – офіційна пташка країни. Вона зображена на Хресті Свободи, нагороді, що вручалася бійцям під час Естонської війни за Незалежність. Випадки, коли країна обирає пташку своїм офіційним символом дуже не часті.

  Поряд із ластівкою вишите дубове листя, що зображене на естонському гербі.

  А манжети сорочки заквітчані синьою волошкою – національною квіткою Естонії. Її часто можна було знайти на житніх полях, що напряму асоціювалося з хлібом та врожайністю.

  Чоловіча сорочка розшита національними символами Естонії. Леви символізують три віхи у боротьбі за незалежність. Вони зображені на гербі разом із дубовим листям.

  Літера “Є” та меч – символи зображені на Хресті Свободи, нагороді, що вручалася бійцям під час Естонської війни за Незалежність.

  Естонія / Фото: ETNODIM

  Литва

  Сорочка розшита національними символами Литви. Колюмни з герба на сорочці уособлюють один із найдавніших символів Великого князівства Литовського. Манжети та воріт сорочки заквітчаний льоном – символом нації. Народні строї, а особливо хустки, виготовлені з льону, були і є дуже популярними в Литві.

  Лінії бурштину на сорочці символізують Балтійське море та балтійські племена, які заселили його береги тисячі років тому. Сонячний камінь присутній у побуті латишів протягом усього існування нації. А двораменний хрест був гербом династії Ягеллонів, що мала литовське походження.

  Білий лелека є національним птахом литовців. Перед сорочки заквітчаний льоном – символом нації.

  Литва / Фото: ETNODIM

  Польща

  Сукня та сорочка розшиті національними символами Польщі та виконана в барвах польского стягу.

  На обох рукавах ми вишили Котвицю – емблему Польської підпільної держави та Армії Крайової з часів Другої світової війни. Котвиця зображена у формі якоря, де буква P означає “Poland”, а W – “та, що бореться”.

  Над Котвицею розташувався орел – головний символ Польщі. А під ним– дзвін Сигізмунд, що названий на честь польського короля Сигізмунда I Старого. Дзвін вважається одним з національних польських символів та звучить в католицькі та національні свята.

  Польща / Фото: ETNODIM

  Латвія

  Сукня червоної барви розшита національними символами Латвії. На рукавах ми зобразили білу трясогуску, енергійну то невтомну пташку, що часто згадується в народних піснях як символ працьовитості та старанності.

  Поряд розташувалася національна комаха Латвії – сонечко з двома крапками, одна з найпопулярніших героїнь дитячих казок та оповідань. Сонечко теж символізує працьовитість. Зображений геометричний символ Auseklis належав Латгалам, давнім східно-балтійським племенам, що колись населяли територію Латвії. З Латгалів власне і дістала свою назву сучасна Latvia. По низу сукні ми розсипали польову ромашку – національну квітку Латвії.

  На чоловічій сорочці комір, манжети та груди бренд оздобив вишивкою символу Народного Фронту Латвії, політичного руху, що активно виступав за набуття Латвією незалежності. Посередині оселилася латвійська монета – символ боротьби народу Латвії за свободу.

  Латвія / Фото: ETNODIM

  Канада

  Кленовий листок для Канади є символом національної ідентичності, природи та культурної спадщини.

  На рукавах розмістився канадський кінь – національна тварина країни. Хоча раніше ця порода була відносно невідомою через свою рідкісність, саме вона вплинула на породи багатьох інших північноамериканських конів.

  Канада / Фото: ETNODIM

  Німеччина

  Як жіноча сукня, так і чоловіча сорочка заквітчана волошкою. Цю квітку використовували неодружені чоловіки та незаміжні дівчата, щоби показати свій статус. Існує легенда, що прусська королева Луїза тікала з Берліна, коли її переслідували війська Наполеона і ховала своїх дітей у волошковому полі. Вона плела їм вінки, щоб відволікати від небезпеки. На гербі Німеччини – чорний орел з червоним дзьобом, язиком і лапами на золотому фоні. Орел вважається найстарішим символом Європи та означає непереможність. Бранденбурзькі ворота символізують возз’єднання Німеччини.

  Німеччина / Фото: ETNODIM

  Велика Британія

  Дуб вважається національним деревом Великої Британії. Він символізує силу та міцне коріння. Лев – це національний символ Англії, що означає владу, мужність та силу. Саме лев був зображений на одязі баронів, які прийшли до короля зі зверненням про створення парламенту, а також передачу влади до його рук.

  Довга лляна сукня розшита символами Великої Британії. Троянда Тюдорів біло-червоної барви – традиційна геральдична емблема Англії, що вважається символом єднання королівських династій. Будяк – символ Шотландії. Девіз, пов’язаний з цим символом, звучить латинською мовою “Nemo me impune lacessit”, що означає “Ніхто не зачепить мене, не поранившись”.Трьохлистник конюшини – символ Ірландії. А чотирьохлистник конюшини майстри вишили як символ удачі.

  Придбати вишиванки вже можна сайті бренду.

  Усі кошти з продажу передадуть на закупівлю засобів зв’язку для військових міжнародного легіону при ГУР МО України.

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

   «Не мовчіть, полон вбиває!»: рідні полонених військових провели мирну акцію у Кам’янському

    На майдані Петра Калнишевського відбулася мирна акція від родин військових полку «Азов», маріупольського гарнізону,...

  Як світло змінює наше життя: Міжнародний день світла

  Міжнародний день світла, що відзначається щороку 16 травня, є особливою подією, яка спрямована на визнання...

  Двоє сенсеїв з Кам’янського стали призерами чемпіонату Європи з карате

  18 та 19 травня проходив 37 відкритий чемпіонат Європи з кіокушин-карате у місті Варна, що...

  Навчання з серпня та по суботам: виші та ПТУ можуть почати займатися раніше

  Українська система освіти продовжує функціонувати в умовах повномасштабної війни. Росія продовжує атакувати життєво важливу інфраструктуру...

  У Кам’янському з’явиться нова студія краси та агенція з надання послуг електротранспорту

  За результатами чергового періоду прийому заяв за програмою “Власна справа” з 8 по 21 квітня...