• UA
 • RU
 • Уряд спростив процес усиновлення дітей: що змінилося

  25 Березня, 2024

  Повномасштабна війна, яка триває в Україні, – крім руйнувань й окупації територій, – на жаль, несе смерті українців, потрапляння людей в полон, випадки зникнення на непідконтрольних територіях. Через ці та інші причини від дня повномасштабного вторгнення щороку близько 4 тис. дітей залишаються без батьківського піклування.

  Уряд ухвалив зміни до нормативно-правової бази, які допоможуть дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, менше чекати на свої нові родини.

  В Україні зміняться умови для усиновлення, оформлення опіки, тимчасового влаштування діей у патронатні сім’ї, пише mis.dp.ua.

   Усиновлення

  Родина, яка перебуває в процесі усиновлення дитини, зможе забрати дитину до себе раніше, ніж буде винесене рішення суду. Тимчасове влаштування дитини до сім’ї потенційних усиновлювачів буде можливим за умови, якщо сім’я або одна людина – кандидат в усиновлювачі:

  • отримала позитивний висновок райдержадміністрації або виконавчого органу міської або районної у місті ради про доцільність усиновлення і відповідність інтересам дитини;
  • подала до суду заяву про усиновлення дитини.

  Термін дії довідки про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, збільшується до 24 місяців.

  Служби у справах дітей на місцях отримають доступ до інформації про дітей, які потребують усиновлення, не тільки в межах свого міста або громади, але і всіх дітей області.

  Усім кандидатам, які перебувають на обліку, надходитиме запрошення на прийом для ознайомлення з інформацією про дитину, щойно дитина потраплятиме на  облік. Служби у справах дітей на регіональному рівні бачитимуть інформацію про дітей на обліку в інших регіонах і на централізованому обліку. Тобто більше дітей і більше потенційних усиновлювачів матимуть шанси зустріти одне одного.

  Опіка та піклування

  Оформити опіку або піклування над дитиною, якщо другий з подружжя перебуває на військовій службі, стане простіше. Згідно з правилами, подавати висновок про стан здоров’я повинні обидва з подружжя, а не тільки людина, яка бере дитину під опіку.

  Відтепер той, хто служить, зможе подати такий висновок протягом 15 календарних днів після повернення.

  Нові види виплат

  Родини (сім’ї родичів, знайомих, а також прийомні і ДБСТ – дитячі будинки сімейного типу) отримуватимуть грошову допомогу на час тимчасового влаштування дитини – ще до того, як дитина набуде статусу сироти або позбавленої батьківського піклування.

  Строки оформлення довідки

  Після завершення навчання майбутні усиновлювачі, прийомні батьки, опікуни отримуватимуть довідку протягом 5 робочих днів (строк скоротився удвічі, дотепер було 10 днів). Установа, яка проводила навчання, має надіслати довідку до служби у справах дітей електронною поштою і одночасно зателефонувати до ССД, щоб попередити про готовність довідки.

  Можливість усиновлення для хрещених батьків

  Оформити опіку або піклування над дитиною як і раніше, зможуть хрещені батьки. Але додається вимога, що людина мала бути хрещеною мамою або татом ДО моменту, коли дитина набуває статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це усуне можливість для деяких дорослих недоброчесно використати ситуацію.

  Кожній дитині потрібна родина. Крок за кроком спрощуємо шлях дітей до своїх родин.

  Раніше ми писали: Нові «дитячі» виплати в Україні: хто може отримати

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Що посадити у квітні: поради та секрети для дачників

  Підказуємо, що варто посадити на городі та в саду у квітні, і як доглядати посаджені...

  Найпростіший рецепт борщу: секрети улюбленої страви

  Борщ – це не просто страва, це культурний символ українців. Його аромат і смак можуть...

  Нажитися на переселенцях не вийшло: на Дніпропетровщині затримали міського голову на хабарі

  Співробітники Державного бюро розслідувань затримали голову та секретаря міської ради з Дніпропетровської області. Вони вимагали...

  Ніякої посипки: оригінальні способи прикрасити паску на Великдень

  Паска – один із головних символів світлого Великодня. Готують її напередодні свята, освячують у церкві...

  Бажаючих цього року відпочити на Шацьких озерах чекають зміни

  З 7 березня 2024 року, щоб перебувати, проживати або працювати у прикордонній смузі потрібен дозвіл...