• UA
 • RU
 • В обхід польського кордону: Україна планує більш передбачуваний експортний маршрут

  22 Лютого, 2024

  На фоні ускладнення ситуації з протестами польських аграріїв на українсько-польському кордоні, У Польщі припустили введення ембарго на всі сільськогосподарські товари з України.

  Міністр розвитку та технологій Польщі Кшиштоф Гетьман, який є членом Польської селянської партії, висловив думку щодо ймовірного введення ембарго на всі сільськогосподарські товари з України. Разом із цим, він підтримав протести фермерів, вважаючи їх справедливими. Також він відзначив, що фермери заблокували дороги з відчаю, виражаючи розуміння їхньої ситуації.

  “Можливо, рішення не буде, і нам доведеться запровадити ембарго на всі сільськогосподарські товари з України”, – сказав Кшиштоф Гетьман. “Я підтримую протести фермерів, вони протестують за справедливу справу”, – додає міністр.

  Плани України

  Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков наголосив, що блокування кордону означає мільярдні втрати як для української економіки, так і для економіки Європейського Союзу.

  Через блокування польськими протестувальниками українського сухопутного кордону з Європейським Союзом, Україна планує створити додатковий маршрут через річку Дунай, щоб збільшити експорт до довоєнного рівня.

  “У наших планах на цей рік – усунути всі штучні перешкоди для експортерів і ми працюємо над поліпшенням внутрішньої логістики. Ми плануємо контейнерні перевезення верхнім Дунаєм”, – зазначив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков в інтерв’ю в кулуарах Мюнхенської конференції з безпеки.

  Він додав, що Румунія “більш передбачувана”, ніж польський кордон.

  За його словами, запропонований новий маршрут буде проходити від українського порту Ізмаїл до румунської Констанци і дунайських портів Німеччини.

  Кубраков підкреслив, що польські протести на українському кордоні впливають як на європейських, так і на українських експортерів.

  “Це точно не загроза для польських фермерів, оскільки ми веземо не тільки аграрну продукцію, а й автозапчастини для німецьких автовиробників, продукти переробки, які не прямують до Польщі. Блокування кордону означає мільярдні втрати як для нашої економіки, так і для економіки Європейського Союзу”, – зазначив міністр.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Як кам’янчанам дізнатися, чи можуть вони отримувати субсидію

  Пенсійний фонд України виявив 50 717 домогосподарств, які потенційно можуть одержувати житлову субсидію, але наразі...

  Кам’янська майстриня представила авторську виставку-ярмарок “Петриківські Великодні мотиви”

  З 10 квітня у дорослій бібліотеці соцмістечка відбулося відкриття авторської виставки талановитої майстрині з петриківського...

  Геній чи звичайний чоловік: Чарлі Чаплін та кіноіндустрія

  День Чарлі Чапліна – це подія, яка відзначається щорічно 16 квітня в різних країнах світу...

  У Кам’янському районі триває посівна кампанія

  Уже третій рік поспіль аграрії Кам’янського району долають усі виклики, проводячи весняно-польові роботи в умовах...

  YAKTAK у Кам’янському: концерт, котрий «на часі»

  11 квітня у нашому місті в палаці культури “Хімік” відбувся неймовірний концерт запального YAKTAK. З...