В Україні запрацював Єдиний реєстр зниклих безвісти осіб

02 Травня, 2023

Родичі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, можуть вже звертатися за витягом з реєстру.

З часу повномасштабної війни десятки тисяч людей вважалися безвісти зниклими. Переважну більшість з них було знайдено. Однак ще офіційно підтверджено близько 23 тисяч осіб, які вважаються безвісти зниклими за особливих обставин.

Відсьогодні дані про зниклих вноситимуться до Єдиного реєстру. Він розроблений Міністерством внутрішніх справ спільно з Уповноваженим зі зниклих безвісти й іншими відомствами.

У реєстрі будуть зібрані та централізовані дані щодо зниклих безвісти: ПІБ особи, місце та дата народження, сімейний стан, місце проживання, територія, на якій відбулося зникнення, обставини та час зникнення, прикмети особи.

Також до реєстру буде вноситися інформація про наявність чи відсутність рішення суду про визнання осіб безвісно відсутніми або оголошення померлими, а також інші дані, які сприятимуть розшуку особи.

Через місяць після внесення відповідної інформації до реєстру рідні зможуть отримати витяг, який підтверджуватиме статус зниклого. На підставі витягу люди зможуть звернутися до Пенсійного фонду, щоб отримати пенсію по втраті годувальника непрацездатним членам сімʼї.

«Наявність централізованої інформації про зниклих безвісти допоможе налагодити більш ефективну розшукову роботу. Лише взаємодіючи з іншими відомствами, нам вдасться якомога швидше розшукати зниклих осіб», – наголосив Уповноважений зі зниклих безвісти Олег Котенко.

Витяги з Єдиного реєстру надаватимуть представники Департаменту інформатизації МВС України. Для отримання документа потрібно звернутися до Міністерства внутрішніх справ України із запитом та копіями документів, що засвідчують особу запитувача та ступінь споріднення зі зниклою особою:

  • надіслати поштою за адресою м.Київ, вул. Богомольця, 10;
  • надіслати на електронну скриньку pgmia@mvs.gov.ua).

«Цей реєстр є повністю захищеною базою даних. І доступ до нього будуть мати визначені посадовці: представники Офісу Уповноваженого зі зниклих безвісти, працівники Національної поліції та Департаменту інформатизації МВС України. Картки записів формуються на основі заяв, поданих родичами зниклих до Національної поліції. А верифікацію кожної особи здійснює безпосередньо Офіс Уповноваженого зі зниклих безвісти», – наголосив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Протягом ночі на території міста надзвичайних подій не сталося, – Андрій Білоусов 

Про ситуацію в місті у ранковому зверненні 3 лютого повідомив Кам’янський міський голова Андрій Білоусов:...

На Дніпропетровщині робоча група «Прозорість та підзвітність» виявила недоцільне використання коштів ще за трьома тендерами

Робоча група «Прозорість та підзвітність» зібралась вже вдруге у цьому році. Проаналізували закупівлі за січень...

У Кам’янському зайнялася господарча споруда з дровами

Сьогодні вранці до Служби порятунку «101» повідомили про пожежу на вулиці Лісній у Заводському районі...

Кам’янська дитячо-юнацька спортивна школа №1 посіла перше місце в рейтингу за 2023

Серед всіх спортивних шкіл Дніпропетровщини Кам’янська дитячо-юнацька спортивна школа №1 посіла перше місце в рейтингу...

Представники «Бджоли» передали допомогу для Кам’янського батальйону територіальної оборони

У рамках міської програми «Допомога Фронту» представники «Бджоли» передали чергову допомогу для Кам’янського батальйону територіальної...