Весна в Україні почалася з невеличкими "коливаннями": на Полтавщині стався землетрус
Землетрус магнітудою 3,6 бала за шкалою Ріхтера стався на захід від Полтави, у Решетилівському районі. Епіцентр землетрусу був на глибині 10 км.
За класифікацією землетрусів відноситься до ледве відчутних. Коливання відчуваються тільки окремими людьми, які знаходяться в спокійному стані всередині приміщення, особливо на верхніх поверхах.
Подібні за силою землетруси з території Полтавської області реєструвалися і раніше, зокрема останні із них 23 липня, 08 червня, 26 травня та 14 січня 2023 року з магнітудами 2,6, 3,7, 3,5 та 2,7. Коливання земної кори фіксують сейсмічні станції, яких в Україні є більше десятка. Інформація з них передається до Національного центру даних, який і визначає природу цих коливань.
Чому це відбувається?
Заступник керівника Головного центру спеціального контролю Ігор Корнієнко коментує ряд минулорічних землетрусів, які безпосередньо пов’язані із сьогоднішнім.
"Землетруси відбуваються внаслідок руху тектонічних плит, а Полтавська область розташована на стику Українського кристалічного щита та Дніпровсько-Донецької впадини. Тож, цілком очікувано, що підземні поштовхи й надалі фіксуватимуть. В результаті землетрусу відбуваються зміщення частинок земної кори. Ці зміщення реєструються приладом, який передає відповідну інформацію"
Корнієнко нагадав, як треба поводитися під час землетрусу: зберігати спокій, залишити приміщення, перекрити всі комунікації, не користуватися ліфтами, допомагати літнім людям та дітям. Якщо ви у приміщенні – відійдіть від предметів, які можуть упасти, перебувайте біля несучих стін.
Крім того, фахівець каже, що 20% території нашої країни загалом можуть бути охоплені впливом землетрусів.