• UA
  • RU
  • Виливання окропу у раковину: чому це небезпечно?

    24 Березня, 2024

    Багато господарок звикли виливати окріп у раковину на кухні, коли вона засмічується – цей метод вважається одним з найбільш ефективних у разі виникнення засмічень. Проте експерти пояснили, чому не можна лити окріп у раковину на кухні і навіщо в раковину сипати сіль.

    Раковина/ Фото: з мережі
    Раковина/ Фото: з мережі

    Що буде, якщо зливати окріп у раковину – реальні наслідки

    На це питання немає однозначної відповіді. Це залежатиме від типу водопроводу, встановленого під зливом на кухні, а точніше від трубопроводу. У той час, як металеві труби можуть витримувати високі температури води, такий матеріал, як ПВХ, з часом пошкодиться. А оскільки в наші дні у більшості будинків під кухонними раковинами встановлені труби з ПВХ, будь-який ліцензований сантехнік не порадить використовувати окріп для прочищення засміченої зливної труби.

    Раковина/ Фото: з мережі
    Раковина/ Фото: з мережі

    Перед тим як зливати окріп у раковину, важливо розуміти, що труби з ПВХ можуть витримувати тепло, але не температуру води до 100 градусів C. Таким чином, регулярна дія окропу на кухонний трубопровід тільки розм’якшить або розплавить його з’єднання (зазвичай скріплені клеєм). Згодом водопровідні труби стають непридатними і починають протікати, що вимагає негайного ремонту або заміни.

    Вам також слід враховувати тип кухонної раковини, в яку ви наливатимете гарячу воду. Наприклад, фарфорова кухонна раковина може з часом тріснути від високої температури.

    Раковина/ Фото: з мережі
    Раковина/ Фото: з мережі

    Звідси зрозуміло, чому не можна виливати окріп у раковину – це не рішення, яке допоможе вам у довгостроковій перспективі. Така дія призведе до того, що жир і сміття переміщатимуться далі в каналізацію і прилипатимуть до її країв, що ускладнює їх видалення.

    Отже, регулярне використання цього методу для прочищення зливу кухонної раковини призведе лише до ще більшого та стійкого засмічення в найближчому майбутньому. І щоб упоратися із цією проблемою, вам згодом знадобиться допомога професійного сантехніка.

    Чи можна лити окріп у пластикові труби постійно

    Виливати дуже гарячу воду в кухонну раковину – не найкращий спосіб прочистити засмічення. Це має довгострокові наслідки, і для цієї мети вам знадобиться дуже велика кількість окропу. Таким чином, ви пошкодите трубопровід, перш ніж послабити засмічення.

    Раковина/ Фото: з мережі
    Раковина/ Фото: з мережі

    Є кілька методів, до яких ви можете вдатися своїми руками, наприклад, використовувати вантуз або трос для видалення засмічення. Ще краще – просто не зливати жир олію в раковину, щоб запобігти засміченню.

    Відповідь на питання про те, чи можна виливати окріп у раковину, залежить від матеріалу, з якого виготовлені ваші труби. Метал довговічніший і легше переносить гарячу воду, а пластик дуже швидко пошкодиться від такого впливу. Крім того, злив окропу в раковину може призвести до травм та опіків – побережіть своє здоров’я в тому числі.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Маленькі дніпряни встановили рекорд України: діти виростили в одній теплиці понад 250 видів рослин

    У Дніпрі вихованці «Центру розвитку дітей та молоді «СтартУм» встановили рекорд України. Вони разом з...

    24 квітня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

    24 квітня в Україні ветеринарного лікаря. У вірян вшановують пам’ять великомученика Юрія Переможця. Іменини святкують...

    Винні лайфхаки від експерта: як підсилити смак

    Спеціаліст з алкоголю ділиться винними хаками, які допоможуть підсилити смак червоних та білих вин і...

    Обрали власника афіші з автографами відомих акторів

    “МІС” за підписку розігрувало афішу з підписами відомих акторів театру та кіно України. Нещодавно у...

    Як війна вплинула на діяльність психологів Кам’янського: спецрепортаж до Всеукраїнського дня психолога

      23 квітня у нашій державі відзначають Всеукраїнський день психолога. За статистикою Міністерства охорони здоров’я,...