• UA
  • RU
  • «Вимирання Азовського моря» – як поширюють фейки з офіційних джерел

    20 Травня, 2022

    Завдяки більшості ЗМІ, що за два дні рознесли неперевірену інформацію, українці почали вважати, що нібито існує загроза повного вимирання Азовського моря через бомбардування «Азовсталі». Чи це насправді так, розбираємо у нашій статті.

    Почалося все 18 травня. Маріупольська міська рада в офіційних каналах зв’язку повідомила про можливу екологічну катастрофу світового масштабу, яка може статися з Азовським морем. Начебто рашисти пошкодили технічну споруду, яка стримує десятки тисяч тонн розчиненого сірководню високої концентрації. Витік рідини з неї вб’є всю флору та фауну, а небезпечні речовини можуть потрапити до Середземного та Чорного морів. Таке уточнення ще більше насторожило громадськість. Навіть «фотодоказ» прикріпили.

    Фото: Маріупольська міська рада, Telegram. Спростування – сірководень не має кольору.

     

    Пізніше міський голова «на віддаленні» Вадим Бойченко наголосив, що до об’єкта необхідний негайний допуск міжнародних експертів та ООН для вивчення ситуації та відвернення цієї страшної катастрофи для всього світу.

     

    Приклади заголовків ЗМІ:

     

     

     

     

     

    Не такий страшний чорт, як його малюють

    Морський біолог Соф’я Садогурська дала розгорнутий коментар виданню «Громадське» та пояснила, що для повної оцінки загрози для Азовського моря потрібен безпосередній доступ до району можливої аварії. Тобто без доступу не можна нічого стверджувати.

    “Але вже зараз можна сказати, що бомбардування заводу несуть загрозу біорізноманіттю моря — так, обстріли можуть зруйнувати дамбу, а отруйні води з відстійника — потрапити в море”.

    Води з відстійника? А як же десятки тисяч тонн високої концентрації розчиненого сірководню? Невже інформація з офіційних джерел може виявитися фейком для маніпуляції суспільством? Ніколи такого не було, і ось – знову!

    Головний редактор грантового видання «Європейська Правда» Сергій Сидоренко опублікував допис на своїй сторінці у Facebook, де спростовує жахіття, рознесене всіма і всюди. На момент написання цієї статті Сергій видалив публікацію, але текст зберігся:

    Текст був взятий з нині відсутнього допису головного редактора ЄП. Нажміть на зображення.

     

    Висновок…?

    Своєю чергою, міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець під час брифінгу повідомив, що в Міністерстві довкілля наразі не можуть підтвердити, чи забруднене Азовське море розчином сірководню.

    «Поки що підтверджень, які б могли свідчити про забруднення акваторій моря, у нас немає», — сказав Стрілець.

    Морський біолог, яка давала коментар «Громадському», все ж додала, що велику шкоду для екології вже завдано:

    «Незалежно від того, чи наявний у цих водах сірководень, як зазначено в повідомленні, чи ні, води відстійника можуть містити цілий спектр хімічних сполук, що потрапили туди із відходів металургійного комбінату. У разі пошкодження дамби масштаби загрози морю можуть бути суттєвими, хоча поки оцінити ці масштаби важко».

    Тобто з коментарів людей, які на темі хоч трохи знаються, з’ясувалося, що екологічна загроза все ж таки є, хоч і не така жахлива. Навіщо ж тоді вводити людей в оману і поширювати свідомо неправдиву інформацію, вважаючи народ за стадо худоби, яким можна керувати як душі завгодно? Чи морально виправдано брехати й перебільшувати заради привернення уваги до проблеми, що й так існує? Створюючи та поширюючи фейки, чим ми кращі за кремлівських пропагандистів? Хіба у нас недостатньо правдивих доказів звірств ворога та завданих ним руйнувань, якими можна привернути увагу світової громадськості? На жаль, ці питання так і залишаться риторичними.

    Фейк — це подання фактів у спотвореному вигляді або подання свідомо неправдивої інформації. До того ж фейк — це спосіб маніпуляції свідомістю шляхом надання неповної інформації, спотворення контексту, частини інформації з метою підштовхнути аудиторію до дій чи думок, які потрібні маніпулятору.

     

    Ви могли пропустити:

    Ми вже повідомляли тривожні новини з Маріуполя. Через антисанітарію та зруйновану систему водопостачання у місті ймовірний спалах холери – застерігає регіональна директорка з надзвичайних ситуацій Всесвітньої організації охорони здоров’я Доріт Ніцан.

     

    Нагадаємо, що машина пропаганди окупанта (за даними нашої розвідки) планує показовий прес-тур для журналістів з метою дискредитації української армії, зокрема до зруйнованого Маріуполя.

     

    Своєю чергою, маріонетка Кремля, голова так званої «ДНР» та просто сепаратист Денис Пушилін заявив, що на місті «Азовсталі» (містоутворюючого підприємства) у майбутньому зроблять «технопарк чи паркову зону», а місто перетворять на «курорт». З приводу того, за які гроші він планує це зробити та кому потрібен курорт на місці масових вбивств, Пушилін не видав жодного звуку.

     

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    На території міста вночі минулося без надзвичайних подій

    Доброго ранку, Кам’янське. Сьогодні, 20 квітня, у Дніпропетровській області оголошено День жалоби за загиблими внаслідок...

    22 квітня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

    22 квітня в Україні День Матері-Землі. У вірян вшановують пам’ять преподобного Феодора Секіота. Іменини святкують...

    Шлях до зеленого майбутнього: акція озеленення у Кам’янському

    Минулого тижня у кам’янському «Дитячому екологічному центрі» відбулася важлива подія – в рамках Всеукраїнської акції...

    У Вінницькій області двоє чоловіків у камуфляжі вбили поліцейського

    Сьгодні, 20 квітня, близько 2 години ночі, у Гайсинському районі Вінницької області вбили 20-річного поліцейського, його напарник...

    У Кам’янському провели акцію з озеленення на території Козацької Церкви Пресвятої Покрови ПЦУ

    Спільно з представниками ГО «Бджола» та активістами «Волонтерського центру» провели акцію з озеленення на території...