• UA
  • RU
  • "Вишивка греків Приазов’я". У Дніпрі відкриють виставку вишитих рушників переселенки з Донеччини Олени Лазько

    20 березня у Дніпрі на базі освітньо-культурного простору Гончаренко центр відкриють виставку вишитих рушників та картин Олени Лазько — талановитої майстрині, яка переїхала з Донеччини до Дніпра після початку повномасштабного вторгнення росії. Ознайомитися з роботами мисткині та завітати на відкриття виставки запрошують всіх поціновувачів мистецтва. 

    Як зазначають організатори, Олена Лазько — переселенка з Донбасу, яка після початку повномасштабного вторгнення росії була вимушена переїхати до Дніпра. 

    "Рідне містечко пані Олени — Велика Новосілка, що на Донеччині. Воно було засноване двома грецькими громадами, а творчість нащадків еллінів активно поширювали місцеві майстрині, серед яких і Олена. Жінка довгий час захоплюється вишиванням, грецькою культурою й місцевим етносом, відтворюючи грецькі вишивки за зразками, які збирала в жінок, за фотографіями з музеїв. Після початку повномасштабного вторгнення майстриня близько півроку залишалася у Великій Новосілці, яка зазнавала постійних обстрілів з боку ворога", — коментують у Гончаренко центрі. 

    У серпні 2022 року пані Олена переїхала до Дніпра, де продовжує свою творчу та просвітницьку діяльність — проводить виставки та майстер-класи. Представити свої вишиті роботи жінці запропонувала команда Гончаренко центру Дніпро. Тут організовують виставку виробів майстрині: офіційне відкриття проведуть у середу, 20 березня, о 14:00. Всіх охочих ознайомитися з роботами мисткині запрошують завітати до Гончаренко центру в Дніпрі за адресою вул. Старокозацька, 40б. 

    "На виставці будуть представлені унікальні вишиті рушники Олени Лазько, які передають багату культуру і традиції грецької спільноти, що зробила значний внесок у культурне різноманіття нашої країни", — додають організатори. 

    Додамо, Гончаренко центр – найбільша недержавна всеукраїнська мережа безкоштовних освітньо-культурних та волонтерських просторів, заснована у 2021 році. Головна ціль проєкту – надихати та надавати необхідні знання людям будь-якого віку для покращення їхнього майбутнього. 

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити