Виїжджаємо на природу: як подбати про себе та улюбленця, щоб уберегтися від укусів кліщів
Щороку з настанням тепла і пробудженням рослин активізуються іксодові кліщі. Ці істоти небезпечні як для людей, так і для тварин. Адже можуть переносити збудників таких небезпечних захворювань людини і тварин, як кліщовий енцефаліт, бореліоз (або хвороба Лайма), а також хвороба Міямото. Найбільшу активність кліщі виявляють з квітня по червень, а також в серпні-жовтні.
Варто зауважити, що зустріти кліща можна не лише у лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Тому вже сьогодні беремо собі за правило ретельно оглядати себе та свого чотирилапого друга після кожної прогулянки.
Подбайте про себе: обирайте закрите взуття й одяг, при цьому найбільш безпечним буде одяг світлого кольору та з довгими рукавами. На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки. Можна скористатися репелентом для відлякування кліщів.
До речі, для тварин також існують спеціальні засоби, які дозволяють зменшити ризик "підхопити" кліща. Але жоден не дає 100 % гарантії. Тому фахівці рекомендують їх міксувати.
Чим можна обробити собаку?
Один з найбільш ефективних методів – застосування спеціальних препаратів, таких як спреї, нашийники, краплі на загривку. Вони містять репеленти, які відлякують кліщів та захищають собаку на тривалий час. Також можна використовувати шампуні та кондиціонери з репелентами. Досить ефективно показали себе таблетки. Вони зазвичай діють комплексно проти кліщів, бліх та інших паразитів.
Існують і народні засоби захисту від кліщів.
Так, доведено, що вони не люблять запах олії чайного дерева чи розмарину. Тож, вирушаючи на прогулянку, можна обробити одяг розчином із застосуванням олій з цих рослин. А для пухнастого друга використати, наприклад, спрей з оцту та води. Його треба розпорошувати на шерсті перед виходом на прогулянку. Також можна застосувати трав’яні настої з часнику або ромашки.
Якщо ж все-таки ці засоби не завадили кліщу вкусити вас або вашого улюбленця, його необхідно негайно видалити. Для цього можна використовувати спеціальний інструмент. Не намагайтеся витягти кліща руками, оскільки так можна його просто відірвати, а частина кліща залишиться у тілі. Після того, як вдалося видалити кліща, треба антисептиком обробити місце укусу.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram