Як доглядати за кімнатними рослинами у спеку?
Не тільки люди потерпають від високих температур влітку. І якщо ми можемо дати собі раду, то рослини – ні. Хіба що кактус радіє. Як же правильно попіклуватися про свій домашній квітник? Декілька порад для відповідальних ґазд і ґаздинь.
Правильний полив. Звичайно, вода – те, що необхідно у спеку будь-якому живому створінню. Але у поливі рослин є ключовий момент: води більше, але рідше. Не варто поливати квіти щодня, за винятком окремих видів. 1-2 рази на тиждень рясного поливу насичать вологою усю кореневу систему.
Не менш важливо, в який час поливати квітку: правильно робити це після заходу сонця. За ніч вона повністю вбере воду і на наступний день легше перенесе спеку.
Обприскування. Рослини дихають пелюстками, тому декілька разів збризнути їх водою буде корисним як для квітки, так і для вашої оселі. Щоправда, не усі квіти полюбляють водні процедури. Наприклад, у бутоні орхідеї може з’явитися гниль через надмірну вологу. Важливо не бризкати пелюстки вдень, якщо квітка стоїть на сонці, інакше можуть з’явитися опіки на пелюстках.
Горщик. Адже ми теж влітку намагаємося носити світлі речі, бо вони притягують менше сонячних променів. Горщик для квітки – її одяг. Переодягніть рослинку в світлий одяг, або ж переставляйте її вдень у затінок.
Вітамінізація або підгодівля. Квіти особливо потребують підгодівлі у спекотний період. Особливо ті рослини, які швидко ростуть, наприклад фікус.
Порада тим, хто подорожує. Якщо ви знаєте, що поїдете на тривалий час, а доглянути за рослинами немає кому – спробуйте таке. Устеліть стіл клейонкою (задля запобігання псуванню меблів), а зверху накрийте її щільним полотном. Це може бути фетр або стара дитяча ковдра, головне, щоб тканина гарно вбирала вологу. Кінець полотна опустіть у велику ємність з водою, яку розташуйте трохи нижче від столу. Так тканина буде довго підтримувати вологу, а крізь дренажні отвори вода вбиратиметься у вазони.
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram