![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/02/ava.jpg)
З початку року аграрії області взяли доступних кредитів на понад 242 млн грн
Цьогоріч 56 аграріїв регіону скористалися урядовою програмою «Доступні кредити 5-7-9». Загалом вони взяли позик на понад 242 млн грн. Область серед лідерів за кількістю укладених договорів. Про це повідомили у Дніпропетровській ОВА.
«Кредитування аграріїв не припиняється. Наразі вони активно готуються до весняно-польових робіт. Запасаються всім необхідним. На все це потрібні кошти. Підтримку надає держава», – зазначила директорка департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОВА Яна Худенко.
Аграрії можуть витратити кредитні гроші на закупівлю сільгосппродукції, насіння, добрив, засобів захисту рослин, палива, запасних частин для техніки. А ще на оплату праці робітників чи оренду.
У держпрограмі беруть участь десятки банків-партнерів. Аби отримати позику, варто ознайомитися із умовами. Далі визначитися із метою кредитування. Обрати банк, зібрати пакет документів. Після цього подати заявку.
Кредит за програмою «5-7-9» можна взяти на строк до 10 років. Максимальна сума для агробізнесу – 60 млн грн. Для переробних підприємств – 150 млн грн.
Загалом у 2023 році урядовою ініціативою скористалися 660 агропідприємств Дніпропетровщини. Вони отримали більш ніж 3 млрд грн.
Також діє грантова держпрограма зі створення садів та теплиць.
Нагадаємо, що через блокаду українського кордону польськими фермерами, Україна планує більш передбачуваний експортний маршрут.
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-19_18-15-45-e1721988771315-768x612.jpg)
Якої погоди очікувати у Кам’янському 27 липня
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_2024-07-23_14-20-14-768x575.jpg)
Смертельна аварія сталася поблизу Карнаухівки
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/pty1ogqynwjmzgvjyjawognimjmymzgyogrjngu3ntvi.thumb_-768x433.jpg)
У Карпатах ведмідь до смерті розтерзав 19-річну туристку
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/zag-e1721829517822-768x430.png)
Допомога дітям-переселенцям з аутизмом: їх підтримка та інтеграція в суспільство
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/940x759_0xc35dbb80_6010497381501013061-768x620.jpeg)