Закарпатський гуляш угорського походження: як приготувати традиційний бограч в домашніх умовах
Бограч є національною першою стравою угорської кухні. Але так, як на західній українці угорське населення асимілювало з українцями, страва стала невід’ємною частиною закарпатської кухні.
У перекладі бограч означає “страва, приготована в казані”, тому багаття – найкраща стихія для цього різновиду гуляшу. Готували бограч пастухи в польових умовах з різного виду м’яса, яке було під рукою. Але найбільш традиційним для класичного рецепту бограчу є яловичина. Та сьогодні ми вам розкажемо як приготувати традиційний закарпатський гуляш без дрів і багаття, а у звичайних домашніх умовах.
Інгредієнти:
- 1 кг яловичини;
- 300 г бекону;
- 300 г цибулі
- 3 ст. л. паприки (можна взяти копчену паприку);
- 600 г картоплі;
- 200 г болгарського перцю;
- 200 г помідорів
- 2 морки;
- зелень петрушки і кропу
- ½ стручка гострого перцю;
- сіль за смаком;
- 2 маленьких голівки часнику.
Етапи приготування:
Поріжте бекон тонкими скибочками. Покладіть в горщик з товстим дном, додайте 2 ст. л. рослинної олії і розтопіть на повільному вогні протягом 12-15 хвилин, постійно перемішуючи. Додайте дрібно нарізану цибулю і обсмажте до золотистого кольору, ретельно помішуючи. Важливо простежити, щоб цибуля не пригоріла. Додайте моркву, натерту на великій тертці. Томіть 2-3 хвилини. Закиньте паприку. Це дуже відповідальний етап приготування. Ретельно перемішуйте, поки вся паприка рівномірно не розподілиться і не вбере весь жир.
Додайте в горщик м’ясо, дрібно нарізані часник і гіркий перець. Залийте водою таким чином, щоб рідина покрила м’ясо. Доведіть до кипіння і поставте на повільний вогонь. Залиште тушкуватися на 1,5 години.
Тим часом наріжте картоплю, помідори і перець. Подрібніть зелень. Коли м’ясу залишиться тушкуватися пів години, додайте трішки солі.
До майже готового м’яса додайте порізані овочі, а останнім штрихом ще й зелені. Суп-бограч має вийти доволі густим.
Смачного!
Раніше ми писали: Десерт, що зачаровує: лимонний мус у незвичайній подачі