• UA
 • RU
 • Засуджені до умовного терміну ухилянти: чи підуть на фронт?

  15 Лютого, 2024

  У часи воєнних загроз і мобілізації, одним із найважливіших завдань для будь-якої держави є забезпечення належного захисту своїх громадян та території. Україна, яка зараз перебуває у стані війни, не є винятком. Проте, у цій ситуації, дехто, порушуючи закон, обирає шлях ухиляння від мобілізації. Перший заступник голови Національної поліції України Максим Цуцкірідзе розкрив деталі роботи поліції у боротьбі з цієї проблеми.

  Українські правоохоронні органи активно залучені до розшуку та розслідування випадків ухилення від мобілізації. Наразі розслідується майже 9 400 таких проваджень, і 2 600 з них вже передано до суду.

  Найбільше проваджень – у Закарпатській та Одеській областях.

  Також значна кількість кримінальних проваджень з ухилення від мобілізації розслідується у прикордонних областях, зокрема Одеській, Закарпатській, Львівській та Чернівецькій. Це може бути пов’язано зі специфікою ситуації на кордоні та зі значним впливом зовнішніх чинників на місцеву ситуацію.

  “Якщо аналізувати ті вироки, які вже є, то в переважній більшості чоловіки, які ухиляються від мобілізації отримують умовні терміни покарання. Суди враховують моральний стан, якісь етичні речі, наявність родичів, які знаходяться на утриманні цих людей, дітей, їхні аргументи щодо непридатності до служби, хоча медична комісія надає довідку, що він придатний”, – додав Цуцкірідзе.

  Також перший заступник голови Нацполіції пояснив, що ухилянти, які отримали умовний термін, й надалі підлягають мобілізації. Якщо ж людина повторно ухилятиметься від мобілізації, то тоді вже буде реальний строк.

  “Наявність досудового розслідування, навіть підозри – це не привід не служити, оскільки усе залежить від того, який запобіжний захід обраний під час розслідування та чи не буде він обмежувати людину в пересуванні”, — зазначив він.

  Проте, Цуцкірідзе визнає, що розгляд таких справ в судах може бути дещо повільним через велику кількість та обтяжливий процес. Однак, вже є результати: у 2022 році було винесено 250 вироків, а у 2023 році – близько 300.

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Дві українські стрічки будуть представлені на міжнародному кінофестивалі у Кореї

  Jeonju International Film Festival – фестиваль незалежного та експериментального азійського кіно, який постав у 2000 році...

  «Ваш фінансовий рахунок додано»: кіберполіція попереджає про шахрайську схему

  Зловмисники розповсюджують через месенджер WhatsApp повідомлення про додавання фінансового рахунку та надходження на нього великих...

  Увага, у Кам’янському прогнозуються заморозки

  Дніпропетровським регіональним центром з гідрометеорології оголошено попередження про небезпечні та стихійні метеорологічні явища: 20 квітня...

  ГО «Бджола» разом з «Фондом розвитку Кам’янського» стали співорганізаторами літературної зустрічі

  16 квітня у «Волонтерському центрі» видавництво «Дружко» провело звітню прес-конференцію. Зустріч проходила в рамках 5-річного...

  17 квітня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

  17 квітня в Україні День пожежної охорони. У вірян вшановують пам’ять преподобного Акакія. Іменини святкують...