Зв’язок з померлими: світлий четвер
Світлий четвер – четвертий день після Великодня називають ще Пасхою мертвих, адже сьогодні потрібно згадати померлих родичів, відвідати кладовище та прибратися на могилах.
Поминати померлих рідних та близьких у Світлий четвер існує традиція у Поліссі. Зустрічати ранок рекомендується у церкві, молячись про померлих, замовляючи поминальні панахиди та роздаючи нужденним приготовлену їжу та милостиню.
Існує повір’я, що напередодні Великодня Бог відкриває рай та пекло, і душі померлих людей можуть зійти на землю. Померлі ж у цей день відразу попадають до раю. Звідси з’явилась традиція відвідувати цього дня кладовище та "христосатися" з покійними. На могилах прийнято залишати великодні подарунки – крашанки, писанки та паски. Обов’язково треба читати молитви як за живих, так і за покійних, прохаючи Царства Небесного та прощення гріхів.
Залишення продуктів на кладовищі є язичницькою традицією, яку не схвалює православна церква. Кращим варіантом буде роздати продукти нужденним. Тим людям, які все ж таки кладуть на могили гостинці, не варто там залишати алкогольні напої. Повної заборони на поминання померлих алкоголем нема. Але робити це краще помірно та вдома, а не на кладовищі. Гамірне застілля вважається образою для пам’яті померлих.