• UA
 • RU
 • 1 березня – Всесвітній день імунітету

  01 Березня, 2023

  Щорічно за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я 1 березня відзначається Всесвітній день імунітету. Про це нагадали в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

  Імунітет – здатність імунної системи зберігати цілісність і сталість внутрішнього середовища організму. Імунна система відповідає за два важливих процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення різного роду чужорідних агентів. Таким чином забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму. Значення імунітету величезне, адже здоровий імунітет дозволяє людині уникнути більшості захворювань, прожити здорове і повноцінне життя.

  Початок весни – приємна і довгоочікувана пора року, коли природа починає оживати. Але не слід забувати про те, що наш імунітет напружено працював усю зиму, тож напередодні нового періоду його варто підкріпити.

  Отже, що необхідно робити для зміцнення імунітету?

  Нормальний сон, фізична активність, раціональне та збалансоване харчування – прості, але дієві речі, якими людина може допомогти власній імунній системі. Для зміцнення імунітету дотримуйтесь принципів здорового харчування: не зловживайте жирною та смаженою їжею, напівфабрикатами, штучними ароматизаторами. Вживайте свіжі овочі та фрукти. Дотримуйтесь режиму прийому їжі (сніданок, обід та вечеря в певний час). Намагайтеся уникати інфекції: мийте руки та готуйте їжу відповідально.

  Відмовтесь від алкоголю. Він негативно впливає на всі обмінні процеси організму, його шкідливий вплив поширюється практично на всі органи та тканини людини, негативно відбиваючись на роботі імунної системи.

  Не куріть самі та не допускайте перебування дітей у приміщенні, де палять, адже тютюновий дим порушує природний захист легень від респіраторних інфекцій.

  Займайтесь фізкультурою, спортом (ранкова гімнастика у поєднанні з дихальними вправами тощо). Фізичні навантаження укріплюють імунну систему та є гарною профілактикою хвороб. Півгодинна прогулянка допоможе не лише підвищити імунітет, а й покращити роботу мозку, серцево-судинної системи. Крім того, щоденні прогулянки сприятимуть налагодженню сну і зменшенню стресу (стрес і нестача сну теж негативно впливають на загальний стан організму та імунітет зокрема). Не забувайте про свіже повітря вдома і на роботі: регулярно провітрюйте приміщення.

  Вакцинація – це ще один дієвий спосіб зберегти здоров’я і не дозволити хворобам підривати імунітет. У профілактиці захворювань у дітей велике значення має своєчасна імунізація проти Hib-інфекції (гемофільна паличка), пневмокока, кору і коклюшу.

  Шанс підтримати та підсилити особистий імунітет є у кожної людини, було б лише бажання, сила волі та мужність, щоб здійснити певні кроки на шляху до оздоровлення, наголошують фахівці. Дотримуйтесь цих простих правил, зміцнюйте імунітет та залишайтесь здоровими.

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити