• UA
  • RU
  • Перехід на літній час: як підготувати організм

    22 Березня, 2023

    У ніч на 26 березня Україна переведе стрілки на годину вперед. Про це нагадали в Міському медичному центрі здоров’я та медицини спорту Кам’янського.

    Переведення часу сильно впливає на біоритми людини. Через зміну часу  організм змушений різко перебудуватися і через це виникає стрес. Отже, як підготувати свій організм до переведення годинників і перейти на новий графік без шкоди для здоров’я?

    Прокидайтесь раніше вже зараз

    За кілька днів до переведення стрілок годинника бажано почати прокидатися на 15-20 хвилин раніше, ніж зазвичай. Таким чином організм зможе звикнути до нового графіку.

    Не перевтомлюйтесь

    Щоб переведення годинників не позначилося на здоров’ї вашого організму,  уникайте надмірних фізичних навантажень, не затримуйтесь на роботі і, по можливості, більше відпочивайте. Особливо це актуально для літніх людей і тих, хто страждає від захворювань серцево-судинної системи.

    Засинайте в тиші

    Відмовтесь від перегляду  відео чи прослуховування  перед сном.  Вимикайте телевізор, смартфон, годинник та інші девайси щонайменше за 30 хвилин до сну.

    Ранок починайте зі світла

    Запустивши світло в кімнату, ви допоможете своєму організму прокинутися. Поки збираєтеся, обов’язково відкрийте штори або увімкніть світло в кімнаті.

    Частіше бувайте на свіжому повітрі

    Свіже повітря і регулярні прогулянки повинні бути невід’ємною частиною здорового способу життя кожної людини.  Частіше провітрюйте приміщення, якщо можливість виходити з дому обмежена.

    Підтримайте імунітет

    Імунна система після зими досить ослаблена, тому організм відчуває навантаження навіть без переведення годинників. Можна прийняти курс вітамінів, але тільки після консультації з лікарем.

    Нормалізуйте свій раціон

    Постарайтеся не посилювати стрес, який викликає в організмі перехід на літній час, додатковим стресом від неправильного харчування.  Додайте більше фруктів, виключіть фастфуд, жирну і гостру їжу, споживайте поменше солодкого.

    Не сідайте за кермо

    Згідно зі статистикою, в перші дні після переведення годинників кількість ДТП на дорогах зростає. Порушення режиму та нестача сну можуть спровокувати стан, в якому краще не керувати машиною.

    Відмовтеся від кави та алкогольних напоїв

    Вони  негативно впливають на нервову систему і посилюють стрес від зміни розпорядку дня.

    Переважна більшість цих порад актуальні не тільки під час адаптації організму до сезонного переведення годинників. Вони універсальні та відповідають правилам здорового способу життя. Тож їх варто ввести у повсякдення на постійній основі, щоб завжди добре почуватися і бути здоровим фізично, психічно та психологічно, – наголошують фахівці.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Де у Кам’янському військові та ветерани можуть отримати безоплатні стоматологічні послуги

    Міністерство охорони здоровʼя України спільно з Національною службою здоровʼя України запустило пілотний проект «Зубопротезування окремих...

    Кам’янське приєдналося до Європейського тижня імунізації: зміцнюємо здоров’я разом

    У місті Кам’янське, разом з усією Україною, відзначається важливий захід – Європейський тиждень імунізації. Це...

    Сходили до косметолога і заразилися ВІЛ: мінімум три жінки інфіковані після ін’єкцій краси

    Три жінки інфікувалися ВІЛ через брудні «вампірські процедури» у неліцензованому спа-салоні. Модна косметична процедура плазмоліфтинг,...

    Млинці нового покоління: екзотичний рецепт з кокосом і лаймом

    Млинці – це класична страва, яка завжди асоціюється з домашнім затишком та теплом. Але що,...