• UA
  • RU
  • Корисне дозвілля: 10 переваг збирання пазлів

    Коли ми думаємо про пазли, ми зазвичай думаємо про хобі, про спосіб провести час і розслабитися. Правда в тому, що вони не тільки розвага, а й мають безліч переваг для здоров’я. Від допомоги дітям у розвитку їхніх навичок через поліпшення пам’яті та настрою до профілактики серйозних захворювань у літніх людей. Нижче ви знайдете 10 дивовижних переваг пазлів.

    Розумові вправи

    Розв’язання головоломок можна вважати повноцінною вправою для мозку, оскільки воно тренує як правий, так і лівий боки. Правий відповідає за творчість, емоції та інтуїтивне мислення; а зліва – логічний, об’єктивний і методичний бік.

    Коли ви збираєте пазл, обидва боки повинні спілкуватися і працювати разом, покращуючи когнітивні функції. Потилична частка – це ділянка, в якій мозок з’єднує кольори і форми, а також активується. Тренування розуму допомагає запобігти зниженню когнітивних функцій.

    Покращує візуально-просторове мислення

    Щоб зібрати пазл, ми бачимо різні частини, і ми повинні розмістити їх на великому зображенні. Регулярне виконання цієї вправи допомагає нам покращити наше просторове мислення.

    Зараз існує велика кількість різновидів пазлів на будь-який смак / Фото: з мережі

    Більше уваги до деталей

    Під час збирання фігурного пазла, особливо якщо його частини дуже схожі, дуже важливо звертати увагу на деталі. Вам потрібно натренувати очі, щоб знаходити невеликі відмінності в кольорах і формах, які допоможуть вам завершити образ. Здатність фіксувати дрібні деталі може допомогти нам у всіх аспектах нашого життя, особливо на роботі. Коли ми будемо більш уважними і точними, працездатність поліпшується.

    Покращення пам’яті

    Зміцнює нейронні зв’язки і збільшує створення нових зв’язків. Це збільшує розумову швидкість і розумові процеси. Коли берете деталь пазла, ви мусите шукати серед інших потрібний колір або форму та візуалізувати зображення у великому масштабі, щоб побачити, які частини поєднуються одна з одною. Коли ви тренуєте частину мозку, що відповідає за збереження цієї інформації, це допомагає підтримувати та покращувати короткочасну пам’ять.

    Підвищуйте свій IQ

    Дослідники з Мічиганського університету під керівництвом доктора Сюзанни Яггі виявили, що якщо витрачати 25 хвилин на день на розв’язування головоломок і пазлів, можна підвищити свій IQ на 4 бали.

    Зібрані пазли в інтер’єрі / Фото: з мережі

    Поліпшення здатності розв’язувати проблеми

    Щоб розв’язати головоломки, ви використовуєте різні підходи, щоб спробувати вирішити загадку, оскільки це тест методом проб і помилок. Ви також дізнаєтеся, як важливо формулювати теорії, перевіряти гіпотези та змінювати свої погляди, коли щось іде не так, як планувалося. Ці навички можна перенести на роботу, що зробить вас більш інноваційним у розв’язанні завдань, більш критичним мисленням і кращими адаптивними навичками.

    Підвищення продуктивності

    Коли ви щасливіші та менш напружені, вам легше зосередитися. Коли ваша концентрація поліпшується, ваша продуктивність різко зростає. Якщо вам важко зосередитися на навчанні або роботі, подумайте про невелику перерву, щоб зібрати пазли і перезавантажити свій мозок. Багато офісів починають включати у свої зони відпочинку головоломки та аналогічні ігри. Ці ігри допомагають співробітникам відключитися від роботи на кілька хвилин і повернутися оновленими та готовими знову почати.

    Краща співпраця та командна робота

    Ще одна причина використовувати пазли на робочому місці – це те, що вони допомагають налагодити співпрацю між колегами. Дослідники Єльського університету виявили, що, коли працівники мають змогу разом розв’язувати задачі на робочому місці, це допомагає їм покращити їхні стосунки та здатність до співпраці та командної роботи.

    Дуже цікаво збирати пазли всією родиною / Фото: з мережі

    Гарний настрій

    Розв’язування пазлів і головоломок має велику користь, воно збільшує вироблення дофаміну мозком. Цей нейротрансмітер відповідає за регулювання настрою та оптимізму. Це також впливає на навчання, пам’ять, концентрацію та мотивацію. Дофамін виділяється щоразу, коли ми розв’язуємо пазли, навіть щоразу, коли кладемо шматочок у потрібне місце. Це спонукає нас продовжувати робити це і кидати виклик самим собі.

    Знизити рівень стресу

    Це не тільки кидає нам виклик, а й допомагає розслабитися. Коли ви збираєте пазли, наш мозок переходить із “бета” або бадьорості в стан “альфа”. Альфа-стан схожий на стан, у якому ми перебуваємо уві сні. Цей зсув у свідомості має безліч переваг, зокрема:

    • можливість встановлювати глибші зв’язки;
    • підняти настрій;
    • підвищувати впевненість у собі;
    • знімати стрес;
    • ще знизити артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень.

    Раніше ми писали: Як правильно доглядати за книгами: поради для книголюбів

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити