Секрети найсмачнішої паски: 10 підказок для ідеального смаку
Найсмачніша паска – домашня. Розповідаємо, що важливо знати, щоб святкова випічка вдалася.
Ідеальна паска – пишна, м’яка, добре пропечена та ароматна. Щоб вона вийшла такою, варто пам’ятати про деякі важливі нюанси у її приготуванні.
Як приготувати смачну пасху – 10 тонкощів
Декілька важливих моментів допоможуть у приготуванні святкової випічки:
- Всі продукти повинні бути кімнатної температури.
- Великдень виходить смачнішим на “живих” дріжджах (пресованих).
- Дріжджі перед приготуванням потрібно перевірити на придатність – приготувати опару. Якщо вона не піднімається дуже довго, то і з тестом доведеться поратися цілий день, тому опару краще переробити. Беріть для неї свіжі дріжджі, дивіться термін придатності на упаковці, а відкриті не зберігайте довго.
- Якщо ви приготували тісто, а воно зовсім не піднімається – можливо дріжджі старі чи непридатні. В цьому випадку тісто можна “оживити” новою опарою.
- Оптимальна температура для вистоювання тіста – 28-30 градусів, якщо буде нижче, то процес бродіння сповільнюється, за високої температури активність дріжджів припиняється, вони можуть “зваритися”.
- Не ставте тісто для Великодня в миску з теплою водою – щоб воно пасувало, залиште його в теплому місці.
- При другій вистоювання тіста у формах, воно повинно подвоїтися – не залишайте його довше за належний час, тому що тісто переросте і опаде, а паска може вийти з увігнутою шапочкою.
- Найкраще пекти пасхи приблизно одного розміру, тому що маленькі піклуються швидше: може бути таке, що вони вже готові і їх треба діставати, а у великих – сира середина. Якщо ж відкрити духовку раніше, то тісто в непропечених пасках опаде.
- У вузьких і маленьких формах паски дбають і тримаються краще, ніж у великих та широких.
- Після випікання пасхи найкраще остуджувати на боці, поклавши їх на рушник і періодично повертаючи з одного боку на інший.