Батькам на замітку: як привчити дитину мити руки
Миття рук – один із найдоступніших і найпростіших способів захисту дитини від багатьох хвороб, адже через контакт з руками поширюється більшість мікробів. Навчити дитину правильної техніки миття рук вкрай важливо, особливо коли він або вона починають відвідувати садочок чи школу, адже діти зазвичай частіше тягнуть руки до рота, тісніше контактують один з одним тощо, а дорослі не завжди встигають все контролювати.
Поясніть, чому важливо мити руки
Не вигадуйте “лякалки”, проте розкажіть дитині, чому миття рук важливе. Наприклад, поясніть, що видимий бруд може зашкодити, якщо з рук він потрапить до рота чи очей. І навіть якщо руки виглядають чистими, на них все одно можуть бути мікроби.
Наполягайте на тому, що миття рук – це така сама обов’язкова процедура, як і чищення зубів.
Навчіть мити руки правильно
Поясніть, що для того, щоби нейтралізувати мікроби, швидкого ополіскування рук водою недостатньо. Обов’язкові супутники якісної гігієни рук – мило і час. Мити руки потрібно щонайменше 20 секунд.
Крок 1. Намочити руки проточною водою.
Крок 2. Нанести достатню кількість мила.
Крок 3. Добряче потерти всі поверхні рук: долоні й кисті, проміжки між пальцями, під нігтями. Щоби дитині було легше мити руки потрібну кількість часу, можна наспівувати якусь пісеньку.
Крок 4. Ретельно помити руки проточною водою.
Крок 5. Витерти руки одноразовим рушником або чистим звичайним.
Якщо мило та вода недоступні, можна використати спиртовмісний дезінфікувальний засіб (щонайменше 60 % спирту). Проте використовувати його можна лише під наглядом дорослих.
Розкажіть, у яких випадках потрібно мити руки
Що частіше дитина митиме руки, то краще, проте є випадки, коли мити руки треба обов’язково:
- коли руки виглядають брудними;
- після повернення з вулиці;
- перед їдою або приготуванням їжі;
- після відвідування туалету;
- після дотику до тварин;
- після шмаркання, чхання або кашлю.
Створіть умови, щоби мити руки було легко
Якщо дитина не дотягується до умивальника – поставте під ним сходинку. Зробіть науку грою – разом мийте руки, співайте, демонструйте правильний приклад усією родиною. У разі, коли одразу не вийшло, пам’ятайте, що формування звичок потребує часу. Майте терпіння і пояснюйте знову.