• UA
  • RU
  • Як з’явився центральний Будинок побуту в Кам’янському

    Фото Якова Олексійовича Куценка з видання "Днепровский металлургический завод имени Ф. Э. Дзержинского" (1979)

    "Інтернаціональна" архітектура, зодягнена в алюмінієву кольчугу зверх бірюзового стемаліту, – так кількома словами можна було б описати зовнішність нового Будинку побуту, відкритого у центрі міста весною 1978 року. Як і сусідня, дещо пізніша багатоповерхівка з Будинком книги (1982), заклад побутового обслуговування виріс на місці довоєнних іще двоповерхових бараків, що колись займали велику частину цього кварталу.

    Як з’явився центральний Будинок побуту в Кам’янському

    За основу споруди взято типовий проєкт міського будинку побуту 282-1-82, розроблений інститутом ЦНДІЕП торговельно-побутових будівель і туристських комплексів. А завдяки праці й таланту фахівців Дніпродзержинської філії КиївНДПІмістобудування (головним чином – архітектора Анатолія Петровича Романенка та інженера Миколи Демидовича Дерев’янка) вона стала без перебільшення окрасою міста.

    Як з’явився центральний Будинок побуту в Кам’янському

    Будинок побуту на 212 робочих місць, зведений будівельним управлінням "Дзержинськміськбуд" на замовлення відділу капітального будівництва міськвиконкому, прийняли в експлуатацію наприкінці 1977 року із загальною оцінкою будівельно-монтажних робіт "добре". Проте розчинив він свої двері для відвідувачів лише в квітні наступного року, що вочевидь було пов’язано з величезним обсягом підготовчих робіт.

    Як з’явився центральний Будинок побуту в Кам’янському

    І зовні, і всередині новозбудований заклад набув багатого оздоблення: полірований граніт, мармур, туф та інші коштовні матеріали. Особливої привабливості чільному та південному фасадам надавала світлозахисна алюмінієва решітка на вікнах, виконана з гарним смаком. Інтер’єри прикрасили вітражі з кольорового скла, мідні карбовані твори, дерев’яні різьблені панно, спеціально виготовлені світильники тощо. З’явилися навіть два декоративних басейни: один – біля будівлі, інший – в її фоє.

    У Будинку побуту, який восени того ж 1978 року дістав власне ім’я "Лада" (чому саме "Лада", лишається загадкою, існують різні версії походження назви), містяни могли отримати чимало різних послуг: замовити і відремонтувати одяг та взуття, полагодити годинники, пошити головні убори, сфотографуватися й таке інше. "Родзинками" закладу стали банкетний зал на 100 місць з естрадою та демонстраційний зал із подіумом, де модельєри знайомили мешканців з новими зразками одягу, зачісок. Невже усе це було?

    Знімки з архіву Мороза Олега Миколайовича, місто Кам’янське

    Раніше ми повідомляли:

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram