"Вулицями Героїв": вулиця Олександра Малофєєва в Кам’янському
Міська інформаційна служба продовжує цикл "Вулицями Героїв". Розповідаємо про вулиці, перейменовані на честь кам’янчан, які, захищаючи Україну, віддали найцінніше.
Ми вже писали про вулицю, перейменовану на честь Героя України Юліана Ступака. Сьогодні розповімо про вулицю Подольську, яка знаходиться у Південному районі Кам’янського. Звичайна вуличка, характерна для промислового міста, змінила свою назву в пам’ять про непересічну особистість – героя-захисника Олександра Малофєєва.
17 жовтня 1975 – 26 червня 2022. Дві дати, між якими життя людини, воїна, чоловіка, батька, брата, друга та вчителя Олександра Малофєєва. Пан Олександр був шанованою у місті людиною. Працював тренером-вихователем у громадській організації "Спортивний клуб Кіокушин-кан карате-до "Бусін-кан" на базі Ліцею №5. Майстер Кіокушин-кан карате-до, мав чорний пояс 1 дан.
Входив до складу керівництва громадської організації "Бусін-кан". Був учасником АТО/ООС у складі 25-ї окремої повітряно-десантної бригади Збройних сил України. А від початку повномасштабної війни став на захист держави від російських загарбників.
Честю спілкуватися із Олександром Малофєєвим було для його старшого товариша Олександра Самойловича. Він згадує, що востаннє бачилися із військовим під час короткої відпустки, тоді Олександр Малофєєв попросив допомогти придбати квадрокоптер на фронт.
"Так сталося, що всі його питання ми тоді вирішили, а самого Саші не стало. Це для мене була дуже велика трагедія, коли після зустрічі з другом пройшло всього декілька тижнів, і він загинув", – поділився наболілим голова ГО "Родини загиблих героїв міста Кам’янського" Олександр Самойлович.
Олександр Малофєєв був не тільки мужнім воїном, але й гарним сім’янином. Разом із дружиною Оксаною він виховував сина та донечку.
Разом навчалися у школі, разом ще в 1990 році захоплюватися карате, яке згодом із захоплення переросло у створення громадської організації "Бусін-кан", секретарем якої був Олександр Малофєєв, а керівником – Роман Кашира. Для нього втрата кращого друга була тяжким ударом, але цей страшний момент сприяв ще більшому бажанню увічнити пам’ять про Олександра.
"Коли загинув Олександр, його дружина звернулася до мене і ми вирішили написати клопотання. Ми звернулися до начальника відділу роботи з громадськістю Кам’янської міської ради Ігоря Вікторовича Задорожнього з листом, у якому прохали про перейменування вулиці на честь загиблого героя. А потім зібрали підписи тих мешканців, які живуть на вулиці та знали Олександра", – згадує кращий друг Олександра Малофєєва, голова ГО СККК "Бусін-кан" Роман Кашира.
Олександр Малофєєв разом із родиною проживав на вулиці Нікопольській, але її вже було перейменовано раніше, тож після обговорення рідні та друзі захисника вирішили зібрати підписи на перейменування сусідньої Подольської вулиці. Від згадки про ці моменти, присвячені пам’яті друга, Роман Кашира ледве стримує сльози:
"Звісно, приємно, що вулицю перейменували і таблички вже давно висять. Декілька днів тому їхав трамваєм із Соцміста, навіть у трамваях вже є оголошення: "Наступна вулиця – Олександра Малофєєва". Дякую нашій владі, міському голові та всім, хто був причетний до процесу перейменування вулиці".
Він міг би й надалі вчити бойовому мистецтву та розвивати спорт у рідному місті. Його учні здобували б перемоги, яким Олександр Вікторович дуже радів. А радіти він умів, як і любити життя, любити свою чудову родину, цінувати дружбу та все справжнє у людських взаєминах. Але він обрав захист України, а війна часто не обирає, а забирає кращих. Саме про кращих писатимуться книги, зніматимуться кінострічки, а також перейменовуватимуться вулиці, адже віримо, що саме спогади зігрівають душу в потойбіччі, зачиненому для всього, окрім пам’яті…
Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram