• UA
  • RU
  • 10 фільмів про російсько-українську війну

    24 Лютого, 2024

    Як живуть українці під час війни? Що вони відчувають, перебуваючи на передовій, як реагують, коли втрачають домівки, чому так важко адаптуватися до мирного життя.

    Ми зібрали 10 фільмів, відзначених на кінофестивалях, про різні досвіди російсько-української війни.

    «20 днів у Маріуполі»

    Режисер: Мстислав Чернов.

    Нагороди: BAFTA у категорії «Найкращий документальний фільм», премія Гільдії режисерів США (Мстислав Чернов), номінант на «Оскар» у категорії «Найкращий документальний фільм»

    Відеожурналіст Associated Press Мстислав Чернов разом з Василисою Степаненко та Євгеном Малолєткою зустрів повномасштабне вторгнення в Маріуполі. Шок від жорстокості, з якою росіяни руйнували не лише будинки, а й долі безлічі маріупольців, журналісти пережили разом з усіма. На 21-й день після початку вторгнення їм вдалося виїхати через гуманітарний коридор.

    Раніше ми писали Як знімали фільм «20 днів у Маріуполі».

    «Клондайк»

    Режисерка: Марина Ер Горбач.

    Нагороди:«Найкраща режисура світового кіно» на кінофестивалі «Санденс», «Приз екуменічного журі» на Берлінале.

    Ірина та Анатолій мешкають у селі Грабове на Донеччині й чекають на народження першої дитини. Проте родина опиняється в епіцентрі війни та авіакатастрофи – збиття росіянами Boeing 777. Вагітна Ірина відмовляється евакуюватися попри захоплення села озброєними угрупованнями.

    «Атлантида»

    Режисер: Валентин Васянович.

    Нагороди: програма «Горизонти» на Венеційському кінофестивалі, «Золотий тюльпан» міжнародного конкурсу на Стамбульському міжнародному кінофестивалі.

    2025 рік. Україна перемогла у війні з Росією, проте деокупований Донбас непридатний для проживання. Наслідки трагедії долають люди, серед них – Сергій, який працює на металургійному заводі. Він досі не може забути війну, яку бачив на власні очі.

    «Погані дороги»

    Режисерка: Наталія Ворожбит.

    Нагороди: приз Веронського кіноклубу за найбільш інноваційну стрічку конкурсу на Венеційському кінофестивалі.

    Це п’ять реальних історій жителів Донбасу та українських військових. Їхнє життя проходить по обидва боки лінії розмежування – воно поєднує в собі кохання, ненависть, довіру, зраду і порушення особистих кордонів на тлі порушення кордонів державних.

    «Земля блакитна, ніби апельсин»

    Режисерка: Ірина Цілик.

    Нагороди: «Найкраща режисура» на кінофестивалі «Санденс», «Міжнародний документальний фільм» на Цюрихському кінофестивалі.

    У «червоній зоні» Донбасу воєнні дії тривають уже шостий рік. Проте життя мешканців Красногорівки триває. 36-річна Ганна сама виховує чотирьох дітей. Родина навчається, пізнає світ, грає на музичних інструментах та присвячує увесь вільний час своїм захопленням.

    «Додому»

    Режисер: Наріман Алієв.

    Нагороди: номінація в «Особливому погляді» Каннського кінофестивалю, Гран-прі за найкращий фільм на Бухарестському кінофестивалі.

    Назім переїхав з Криму, добровольцем пішов воювати всупереч волі батька та загинув на сході України. Мустафа приїжджає в Київ, щоб забрати тіло сина і поховати його вдома за мусульманськими традиціями. З ним до Криму також їде Алім. Молодший син не розуміє намірів батька та не хоче покидати Київ, але не наважується на непослух.

    «Будинок зі скалок»

    Режисер: Сімон Леренг Вільмонт

    Нагороди: «Найкраща режисерська робота» у міжнародній програмі кінофестивалю «Санденс», номінант на «Оскар» у категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм».

    Діти у прифронтовому Лисичанську тимчасово відірвані від батьків. З ними працюють вихователі – вони створюють безпечний простір в умовах російсько-української війни впродовж 2019-2020 років.

    «Ми не згаснемо»

    Режисерка: Аліса Коваленко.

    Нагороди: «Найкращий документальний фільм» на goEast, «Найкращий документальний фільм» на кінофестивалі Crossing Europe.

    На воєнному тлі Донбасу п’ятеро підлітків вперше серйозно задумуються про власне майбутнє. Вони малюють, фотографують та фантазують про акторську кар’єру або про те, як стати наступним Ілоном Маском. Несподівано підлітки вирушають у довгу подорож до Непалу. Можливо, саме так здійсниться їхня мрія підкорити світ.

    «Бачення метелика»

    Режисер: Максим Наконечний.

    Нагороди: участь у програмі «Особливий погляд» Каннського кінофестивалю, програма «Паралелі та зустрічі» на фестивалі європейського кіно в Сербії.

    Аеророзвідниця Лілія з позивним «Метелик» повертається з російського полону. На неї чекають рідні, друзі, побратими та коханий. Проте спроби головної героїні пристосуватися до цивільного життя приносять і нові виклики.

    «Звідки куди»

    Режисер: Мачек Гамела.

    Нагороди: «Кращий документальний фільм» на Цюрихському кінофестивалі, Політична кінопремія від фонду Фрідріха Еберта на кінофестивалі FilmFest Hamburg.

    Діти, жінки та літні люди вимушено покинули рідні домівки після початку повномасштабного російського вторгнення. Вони ідуть у невідоме майбутнє в евакуаційному бусику. Камера спрямована на пасажирів заднього сидіння фургона – вона фіксує різні стани людей, поки вони їдуть далі від бойових дій.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Для майбутніх поколінь: молодь Кам’янського району висадила майже тисячу дерев

    У Кам’янському районі завершилася загальнонаціональна акція єднання та віри «Випускники-2024 року для майбутніх поколінь», яку...

    Простий гарнір з оригінальною подачею: рецепт запеченого картопляного пюре

    Всім знайома проста, але неймовірно смачна страва – картопляне пюре. Багато в кого асоціюється з...

    Початкова школа «Волошка» відзначає сьогодні 55 років з дня заснування

    Міський голова Андрій Білоусов спільно з Олегом Гапічем, начальником Кам’янської РВА, привітали педагогів, працівників, батьків...

    Млинці нового покоління: екзотичний рецепт з кокосом і лаймом

    Млинці – це класична страва, яка завжди асоціюється з домашнім затишком та теплом. Але що,...

    Смак Грузії: ліниві хачапурі на бігу

    Хачапурі, зберігаючи в собі багатовікову традицію грузинської кухні, завжди вражали своїм багатством смаку. Ці смачні...