• UA
 • RU
 • Більше ніяких джипів та квадроциклів на заповідних територіях: внесено зміни до Закону України

  28 Березня, 2024

  Останнім часом джипінг-тури стали дуже популярними серед туристів, які полюбляють активний відпочинок, також, не виключенням є поїздки на баггі та квадроциклах. Такі тури – це поїздки на потужних позашляховиках, спеціально обладнаних для туристичних мандрівок, які здолають і круті віражі, і непрохідне болото, і річку, і глибокі вибоїни. Подібний вид активного відпочинку ще називають офроудом (від англ. off-road – бездоріжжя).

  Втім, відверто кажучи, у випадку із джипінгом про любов до природи можна говорити хіба якщо ти згодний з тезою “б’є – значить любить”.

  Від джипів деградує рослинний та ґрунтовий покрив / Фото: з мережі
  Від джипів деградує рослинний та ґрунтовий покрив / Фото: з мережі

  Джипінг завдає шкоду екосистемі, флорі та фауні, спричиняє ерозію ґрунтів. “Драйвові враження” учасника поїздки на “залізних конях” конвертуються в знищення рослин, загибель червонокнижних тварин, руйнування гнізд птахів та мурашників.

  Загибла саламандра плямиста (занесена до Червоної Книги України) під колесами джипа / Фото: Верховенство права для захисту довкілля
  Загибла саламандра плямиста (занесена до Червоної Книги України) під колесами джипа / Фото: Верховенство права для захисту довкілля

  “Джипи та машини високої прохідності негативно впливають на природу. Починаючи від вихлопних газів, шуму, який лякає диких тварин, і закінчуючи ерозією ґрунту, псуванням лісових доріг й трави – рослин, що занесені до Червоної книги. Надзвичайної шкоди джипінг завдає земноводним тваринам, наприклад, червонокнижному тритону, який живе та розмножується у калюжах на високогір’ї, які утворюються на гірських дорогах”, – пояснює начальник відділу служби державної охорони Карпатського біосферного заповідника Михайло Проць.

  Ще один наслідок джипінгу – розбиті стежки та знищення самобутнього ландшафту природно-заповідних територій.

  Хімічні забруднення, шум та вібрації особливо небезпечні у період масового розмноження тварин / Фото: з мережі
  Хімічні забруднення, шум та вібрації особливо небезпечні у період масового розмноження тварин / Фото: з мережі

  Тому, 27 березня урядовий законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду” підтримав Комітет ВР з питань екологічної політики та природокористування та рекомендував парламентарям України прийняти його за основу у першому читанні.

  Транспорт підвищеної прохідності – лише для під’їзду до рекреаційних зон, доріг загального користування, вулиць міст та приватних територій. Проїзд буде заборонено не лише на території суворої заповідності, але й у зонах стаціонарної рекреації.

  Деякі країни Європи забороняють в’їзд у ліс на особистому транспорті. Це нормальна практика для ЄС, куди ми прагнемо всією державою. Маємо не тільки врегулювати законодавство, але й забезпечити його безапеляційне виконання.

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Кам’янська майстриня представила авторську виставку-ярмарок “Петриківські Великодні мотиви”

  З 10 квітня у дорослій бібліотеці соцмістечка відбулося відкриття авторської виставки талановитої майстрині з петриківського...

  YAKTAK у Кам’янському: концерт, котрий «на часі»

  11 квітня у нашому місті в палаці культури “Хімік” відбувся неймовірний концерт запального YAKTAK. З...

  Кам’янське попрощається із загиблим захисником Олександром Бабіченком

  05 квітня в бою поблизу населеного пункту Тоненьке на Донеччині, захищаючи українську землю від загарбників,...

  Що посадити у квітні: поради та секрети для дачників

  Підказуємо, що варто посадити на городі та в саду у квітні, і як доглядати посаджені...

  З Україною в серці: як опинився 2-метровий український тризуб у горах Шотландії

  Двометрову стелу у шотландському високогір’ї встановили у 1949 році звільнені з німецьких таборів військовополонені  дивізії...