• UA
  • RU
  • Цікава географія: звідки комплектуючі в ракетах та дронах противника

    21 Лютого, 2024

    Північнокорейська балістична ракета, випущена на початку місяця російськими військовими в Україні, містила сотні компонентів, які, згідно з новим звітом, належать компаніям зі США та Європи.

    Ці висновки є першим публічним підтвердженням того, що Північна Корея покладається на іноземні технології у своїй ракетній програмі, і підкреслюють постійну проблему, з якою стикається адміністрація Байдена, яка намагається запобігти використанню дешевої мікроелектроніки західного виробництва, призначеної для цивільного застосування, у зброї, що використовується Північною Кореєю, Іраном і Росією.

    Британська дослідницька організація Conflict Armament Research (CAR) безпосередньо дослідила 290 компонентів із залишків північнокорейської балістичної ракети, знайдених у січні в Харкові, Україна, і виявила, що 75% компонентів були розроблені і продані компаніями, зареєстрованими в США, згідно з доповіддю, яку вперше оприлюднив телеканал CNN.

    Ще 16% компонентів, знайдених у ракеті, були пов’язані з компаніями, зареєстрованими в Європі, і 9% – з компаніями, зареєстрованими в Азії, з’ясували дослідники. Ці компоненти в основному складали навігаційну систему ракети і могли бути пов’язані з 26 компаніями зі штаб-квартирами в США, Китаї, Німеччині, Японії, Нідерландах, Сінгапурі, Швейцарії та Тайвані, йдеться в доповіді.

    Хвостова частина балістичної ракети, досліджена групою CAR, яка включає в себе навігаційну систему ракети і країни, з яких походять її компоненти. Фото: CAR

    Минулого року, як вже повідомляла CNN, CAR встановила, що 82% компонентів іранських ударних безпілотників, які Росія запустила по території України, були виготовлені американськими компаніями.

    Дев’ять відсотків задокументованих компонентів пов’язані з компаніями, зареєстрованими в Азії. Зі звіту CAR

    В останньому звіті CAR не названі конкретні компанії, які виробляли компоненти, оскільки немає жодних доказів того, що фірми навмисно відправляли деталі до Північної Кореї – натомість компоненти, ймовірно, були перенаправлені десь у величезному глобальному ланцюгу поставок після того, як компанії продали їх різним міжнародним дистриб’юторам.

    “Краще працювати з компаніями, щоб спробувати вирішити проблему, а не називати і ганьбити їх.”, – заявив представник CAR в інтерв’ю CNN.

    Той факт, що північнокорейське ракетне виробництво, схоже, забезпечується деталями, які походять із Заходу, підкреслює, наскільки важко США та їхнім союзникам контролювати, куди йде комерційна електроніка, особливо напівпровідникові компоненти, які надзвичайно складно відстежити після того, як вони потрапляють у глобальний ланцюг постачань.

    “Результати дослідження вказують на те, що Північна Корея “розробила потужну мережу закупівель, здатну непомітно обходити санкційні режими, які діють вже майже два десятиліття”, – йдеться у звіті CAR.

    І хоча Росія продовжує отримувати постачання з Північної Кореї та Ірану, адміністрація Байдена не змогла надіслати нове озброєння та обладнання українським військовим, оскільки Конгрес не схвалив необхідний додатковий закон про оборонний бюджет.

    Минулого місяця Білий дім підтвердив, що Росія обстрілювала українські міста північнокорейськими ракетами. Північна Корея також, ймовірно, надала Росії “мільйони артилерійських снарядів” за останній рік, згідно з доповіддю, опублікованою минулого тижня генеральним інспектором Пентагону.

    Представники розвідки у Вашингтоні все більше занепокоєні зростаючими зв’язками між Північною Кореєю і Росією, про що раніше повідомляла CNN, а також довгостроковими наслідками того, що виглядає як новий рівень стратегічного партнерства між двома країнами.

    Ця діаграма показує рік виготовлення компонентів, задокументованих серед залишків ракет в Україні 27 січня та 1 лютого 2024 року, для яких CAR змогла визначити дату виробництва. Зі звіту CAR

    CAR заявила, що її дослідження північнокорейської ракети “показує, що Північна Корея здатна виробляти сучасну зброю, інтегруючи компоненти, вироблені ще в 2023 році, незважаючи на санкції Ради Безпеки ООН, що діють з 2006 року, які забороняють виробництво балістичних ракет в Північній Кореї”.

    Використання Росією північнокорейських ракет на полі бою в Україні може також надати Пхеньяну дані, які він не може отримати від програми випробувань, в рамках якої за останні кілька років під керівництвом лідера Кім Чен Ина були проведені десятки пусків цієї зброї.

    Північна Корея також може шукати військової допомоги від Росії, включаючи “винищувачі, ракети класу “земля-повітря”, озброєння і військову техніку”.

    В одному з розвідувальних безпілотних літальних апаратів у блоці, який відповідає за фіксацію, обробку та передачу відеоінформації, Маркування окремих мікроелементів, тобто специфічних чипів, знищене лазером. Ці компоненти, очевидно, не мають аналогів та є критичними для ворога. Крім того, багато електронних компонентів дійсно можуть бути подвійного призначення. Санкції працюють, але звичайно нам хочеться, щоб вони працювали ще дієвіше та швидше.

    Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

    Це може вас зацікавити

    Хотіла відкрити власний бізнес: Дніпрянка намагалась продати рідного 2-річного сина за мільйон гривень

    Купити сина 19-річна жінка запропонувала своїй знайомій та домовилась з нею про зустріч. Зловмисницю затримали...

    Природність кольору великоднім яйцям личить. Як зробити натуральні барвники для крашанок

    Вже зовсім скоро Великдень. Як правило, цього дня в українців стіл ламається від всіляких смаколиків,...

    Розповіла шкільному психологу: на Дніпропетровщині чоловік протягом 7 років ґвалтував падчерку

    Житель міста Павлоград вчиняв розпусні дії щодо малолітньої дитини. За даними слідства, підозрюваний упродовж 7...

    Чергову партію допомоги отримали захисники у Кам’янському

    Міський голова Андрій Білоусов спільно з депутатами від політичної партії «Бджола» Сергієм Миршавкою та Марком...

    Протягом тижня спортсмени Дніпропетровщини здобули 88 медалей на міжнародних і всеукраїнських турнірах

    Протягом минулого тижня спортсмени регіону здобули 88 нагород. Серед них – 26 золотих, 31 срібна...