![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/05/47d55e0acb641a4e1a5dc2d2592c8c00.jpeg)
Цікава знахідка на Полтавщині: в Україні жили динозаври та ще й під час льодовикового періоду
На Землі є багато місць, де були виявлені останки динозаврів. Україна до певного часу не входила до списку країн, багатих кістками цих стародавніх ящурчиків. Тому уявіть собі здивування вчених і дослідників, коли в Кременчуці був виявлений майже повний скелет динозавра.
В Чкаловському каньйоні Кременчуцького району Полтавської області утворилася величезна печерообразна западина. Це пов’язано з тим, що навесні сніг розтанув, і вода розмила верхній шар скелі. Місцеві жителі випадково виявили там величезний скелет, повідомляють у 2+2.
Вчені детально вивчивши рештки, дійшли висновку, що скелет належав брахіозавру, наймасовішому доісторичному ящуру. Крім того, поряд з його кістками були знайдені яйця. На скам’янілих останках також добре збереглися контури дитинчат, а на одному з яєць видно ембріон.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/05/dino-e1716789736999.webp)
Вчені припускають, що скелет належить жінці, яка охороняла гніздо. Знахідка підтвердила, що динозаври водилися на території України в доісторичні часи. Сенсацією стало виявлення майже повного скелета брахіозавра.
“Але є ще дещо цікаве – вік цих яєць всього 4 тисячі років. Тобто, під час льодовикового періоду цій істоті якимось чином вдалося врятуватися”, – зазначили журналісти у сюжеті проєкту “Загублений світ”.
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/05/photo2024-05-2417-27-44_6650a413c71d9.jpg)
Раніше ми писали:
Археологічна таємнича знахідка: її призначення і досі залишається загадкою
Таємниці неандертальців: вчені відтворили обличчя жінки, яка жила 75 тисяч років тому
Це може вас зацікавити
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_5253758186249379411_y-768x570.jpg)
Кам’янчанин став срібним призером Чемпіонату світу з веслування
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_5264775266989892107_y-768x512.jpg)
Спільно з генеральним директором ДТЕК «Дніпровські електромережі» Андрієм Терещуком та керівником Кам’янського РЕС Арманом Нігояном зустрілися з мешканцями, – міський голова
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/photo_5258272660733944650_y-768x512.jpg)
Міський голова Андрій Білоусов зустрівся з бійцями батальйону «Argo»
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/o_1i3cssv22okim119c1c9stoc5q-768x576.jpeg)
Штраф за рожевий колір: у Дніпрі оштрафували власника кав’ярні
![](https://mis.dp.ua/wp-content/uploads/2024/07/kartynka-kametst-768x514.jpg)