Цікава знахідка на Полтавщині: в Україні жили динозаври та ще й під час льодовикового періоду
На Землі є багато місць, де були виявлені останки динозаврів. Україна до певного часу не входила до списку країн, багатих кістками цих стародавніх ящурчиків. Тому уявіть собі здивування вчених і дослідників, коли в Кременчуці був виявлений майже повний скелет динозавра.
В Чкаловському каньйоні Кременчуцького району Полтавської області утворилася величезна печерообразна западина. Це пов’язано з тим, що навесні сніг розтанув, і вода розмила верхній шар скелі. Місцеві жителі випадково виявили там величезний скелет, повідомляють у 2+2.
Вчені детально вивчивши рештки, дійшли висновку, що скелет належав брахіозавру, наймасовішому доісторичному ящуру. Крім того, поряд з його кістками були знайдені яйця. На скам’янілих останках також добре збереглися контури дитинчат, а на одному з яєць видно ембріон.
Вчені припускають, що скелет належить жінці, яка охороняла гніздо. Знахідка підтвердила, що динозаври водилися на території України в доісторичні часи. Сенсацією стало виявлення майже повного скелета брахіозавра.
“Але є ще дещо цікаве – вік цих яєць всього 4 тисячі років. Тобто, під час льодовикового періоду цій істоті якимось чином вдалося врятуватися”, – зазначили журналісти у сюжеті проєкту “Загублений світ”.
Раніше ми писали:
Археологічна таємнича знахідка: її призначення і досі залишається загадкою
Таємниці неандертальців: вчені відтворили обличчя жінки, яка жила 75 тисяч років тому