Фрукт, що збереже молодість: на які дива здатний персик
Більшість людей із задоволенням їдять солодкі, соковиті й ароматні плоди персиків, не замислюючись про їхню користь. Але виявляється, що ці фрукти сприятливо діють на організм і суттєво покращують здоров’я.
Персики є природним джерелом антиоксидантів. У цих фруктах зафіксовано підвищений вміст хлорогенової кислоти. Вона має яскраво виражені антиоксидантні властивості, завдяки яким підвищується рівень імунітету і підтримується загальне здоров’я організму.
Зробить шкіру сяючою
Персики містять велику кількість вітаміну А. Цей вітамін відповідає за здоров’я шкіри. Регулярне вживання продуктів з високою концентрацією вітаміну А допомагає продовжити молодість. Сприятливий ефект посилюється завдяки вітаміну С, яким також багаті плоди персиків. Діючи спільно, ці дві потужні речовини забезпечують яскраво виражений антиоксидантний захист, вони допомагають сповільнити вплив вільних радикалів, а також пом’якшити вплив зовнішніх чинників і ультрафіолетових променів.
І дихати стане легше
Персики називають “плодами легень” завдяки здатності прискорювати одужання в разі легеневих захворювань. Вони тонізують і зволожують легені, що допомагає поліпшити роботу дихальної системи в разі бронхіту, бронхоектазу, ателектазу, фіброзу, силікозу, туберкульозу.
Геть, токсикоз
Не менш корисні персики і під час вагітності. Набір цінних речовин забезпечує всім необхідним як організм матері, так і майбутнього малюка. Нерідко сильні фізичні та гормональні зміни в організмі майбутньої матері провокують сповільнення функцій кишківника, що згодом призводить до закрепу. Персики багаті на клітковину, яка покращує травлення і підтримує природне м’яке очищення кишківника. Не менш важливу роль відіграє і фолієва кислота, якою багаті ці фрукти. Ця кислота забезпечує нормальний розвиток плода, запобігаючи розвитку небезпечних вроджених вад. Крім іншого, кисло-солодкий смак персиків здатний послабити симптоми токсикозу на ранніх термінах вагітності.
Допоможуть схуднути
Будуть корисними персики і для організму людей, які мають зайву вагу. Вони ретельно очищають кишечник і нормалізують обмінні процеси, що прискорює схуднення.
Смачні та низькокалорійні фрукти стануть чудовою заміною цукеркам і тістечкам, чим допоможуть зберегти фігуру і зуби. До того ж персикові плоди можна їсти навіть на ніч. Вони полегшать засинання і позбавлять відчуття голоду, не завдаючи шкоди фігурі.
Ідеальний фрукт для вашого серця
У персиках міститься ідеальна пропорція біохімічних сполук, здатних значно знизити ризики розвитку безлічі серцево-судинних захворювань, зокрема харчові волокна, бета-каротин, вітаміни В6 і Е, пектини, органічні кислоти і калій. Усі ці речовини мають комплексний сприятливий вплив на здоров’я серцево-судинної системи. Плоди персиків також насичені поліфенолами, які мінімізують фактори ризику хвороб серця, судин.
Корисний для діточок
Зрозуміло, персики можна і потрібно поступово вводити в дитячий раціон за відсутності алергічних реакцій. Фахівці рекомендують пропонувати протертий персик малюкові вже з 7-8 місяців. Для маленьких дітей солодка м’якоть може не тільки замінити смачний десерт, а й стане помічником у захисті від різних застудних і вірусних захворювань завдяки великій кількості вітамінів А, С і Е. Ці вітаміни посилюють захисну функцію слизових оболонок і беруть участь у виробленні імуноглобуліну, завдяки чому у вірусів і бактерій набагато менше шансів проникнути в дитячий організм. Персики також сприяють здоровому розвитку шлунково-кишкового тракту, вони підтримують зір дитини на стадії її активного росту і розвитку.
Як правильно їсти персики
Дієтологи не радять вживати солодкі фрукти разом з основними прийомами їжі, краще їсти їх як перекус у першій половині дня. Якщо вживати персики спільно з вуглеводами або молочними продуктами, це може загрожувати бродінням і нетравленням. З цієї ж причини варто відмовитися від вживання персиків на ніч. Фахівці рекомендують дорослим здоровим людям з’їдати не більше двох великих плодів на день.
Коли персики можуть нашкодити
За наявності протипоказань персики замість користі можуть принести і шкоду.
Доведеться відмовитися від смачного десерту в разі:
- індивідуальної непереносимості продукту, що буває вкрай рідко;
- хронічної діареї;
- збоїв у роботі щитоподібної залози.
Рекомендується виключити фрукти з раціону в разі загострення гастриту, виразки та панкреатиту, а під час ремісії віддавати перевагу киселям і мусам.
У разі грудного вигодовування вводять плоди в раціон через кілька місяців після пологів, щоб уникнути розвитку алергії в малюка.
Раніше ми писали: Чим корисні сливи та як правильно їх їсти