Гарячка Західного Нілу – що це за хвороба та як від неї вберегтися

10 Вересня, 2024 |

Геморагічна гарячка Західного Нілу – це вірусна хвороба, що найчастіше передається через укуси комарів. Вона може викликати лихоманку та висипання на шкірі, а в тяжких випадках – запалення мозку та його оболонок. Найчастіше хворіють на гарячку Західного Нілу влітку та восени.

Про це розповіли в Кам’янському районному відділі Дніпропетровського обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За статистикою, в Україні за 9 років було зареєстровано 89 пацієнтів із підтвердженим діагнозом "гарячка Західного Нілу". Цьогоріч кількість випадків зросла через зміни клімату та розширення ареалу проживання переносників.

В Україні з початку серпня цього року зареєстровано 41 лабораторно підтверджений випадок захворювання на гарячку Західного Нілу, а з початку року – 50 випадків. Улітку хворобу діагностували в Києві та Київській області, і один випадок зареєстровано в Полтавській області.

Головним джерелом і резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є переважно перелітні птахи, у крові яких високі концентрації вірусу циркулюють від 14 до 200 днів. Переносять захворювання й певні види комарів, що інфікуються під час харчування кров’ю. Потім з укусами вони можуть заразити тварину або людину. Вкрай рідко у людей можливе контактне зараження кров’ю хворих тварин.

Сприйнятливість людей до захворювання є високою, хоча до 80 % людей переносять хворобу безсимптомно.

Особливо вразливими є люди в місцях великої концентрації комарів і птахів: працівники тваринницьких комплексів і птахоферм, люди, які живуть біля водних об’єктів, а також мисливці, туристи, лісники, військовослужбовці, які тривалий час перебувають біля води чи на заболоченій території.

Симптоми

Більшість людей під час зараження вірусом не відчувають жодних симптомів, дехто – легкі ознаки ГРВІ. Приблизно у 20% хворих у проміжок між декілька днями та 2–3 тижнями після зараження, а найчастіше через 3–6 днів, можуть з’явитися симптоми, схожі на грип: висока температура, головний біль, біль у м’язах і суглобах, слабкість, нудота, діарея. Летальність від гарячки Західного Нілу складає 2–14%.

Після перенесеної хвороби формується стійкий імунітет.

Як захиститися від зараження

  • Лікування гарячки Західного Нілу симптоматичне.
  • Щоб уникнути інфікування, передусім бережіться від комариних укусів: носіть захисний одяг, використовуйте сітки на вікнах, фумігатори та репеленти.
  • А якщо помітили в себе симптоми грипу чи ГРІ невдовзі після укусів комарів, не займайтеся самолікуванням, а негайно зверніться до лікаря.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Вітання з Днем танкових військ від мера міста

Про ситуацію в місті у ранковому зверненні, 14 вересня, повідомив Камʼянський міський голова: "Доброго ранку,...

Усією громадою міста допомагаємо нашим захисникам протистояти ворогу, – міський голова

Сьогодні від освітянської спільноти міста передали автомобіль для батальйону ТРО Кам‘янського району. Придбали авто за...

Масштабна пожежа, що сталася в Єлизаветівці Дніпровського району, локалізована

Загалом вогонь охопив 47 га. Окрім лісу, горіли й три будівлі, авто. Постраждала людина. На...

Оземпік: як зірки масово худнуть від препарату від діабету

Останнім часом препарат Оземпік став справжньою сенсацією у сфері лікування діабету та боротьби із зайвою...

Трендовий сніданок: авокадо-тост з яйцем та лососем

Популярний і корисний сніданок із зеленим авокадо, яйцем-пашот, лососем та голансдьким соус в одній страві....