+380971399964 kp-mis@ukr.net
Кам'янське

вологість:

тиск:

вітер:

BYN

13.29

PLN

8.742

Неділя, 4 Червня 2023 12:06:19
+380971399964 kp-mis@ukr.net

BYN

13.29

PLN

8.742

новини на пульсі:

Хто з кам’янчан може не оформлювати “автоцивілку”

23 Травня, 2023

Кожен власник машини повинен оформляти поліс страхування цивільно-правової відповідальності. Проте від обов’язку оформляти документ з автострахування звільняються деякі категорії водіїв в Україні.

Кому можна не оформлювати поліс?

Відповідно до українського законодавства, від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України звільняються:

  • учасники бойових дій
  • постраждалі учасники революції Гідності
  • особи з інвалідністю внаслідок війни
  • особи з інвалідністю I групи, які особисто керують транспортні засоби, що належать їм
  • особи, що керують транспортними засобами, що належать людям з інвалідністю I групи, але у присутності власника.

Належний їм транспорт – це автомобілі, якими пільгові категорії осіб володіють не лише на правах власності, а й з інших правових підстав. Наприклад, за договором підряду чи оренди.

Які треба мати документи?

Право на таку пільгу надає:

  • посвідчення учасника бойових дій (УБД),
  • документи, що підтверджують право на володіння чи користування автомобілем.

«Довіреність на керування автомобілем не підходить для звільнення від оформлення автострахування. Цей документ не підтверджує, що особа є законним власником наземного транспортного засобу»,  – наголошують юристи.

Вони зауважили, що ця пільга – персоналізована. Тобто якщо автомобілем, що належить особі зі статусом УБД, керує особа без такого статусу, їй доведеться оформити автоцивілку. Якщо цього не зробити, працівники Патрульної поліції мають право виписати штраф, а оплата збитків у разі ДТП відбуватиметься коштом того, хто керував автомобілем, а не коштом того, кому належить транспортний засіб.

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube, Facebook, Instagram, Telegram

більше цікавих відео у телепроектах

назад до всіх новин