• UA
 • RU
 • Камʼянський район відсьогодні має офіційну символіку

  21 Грудня, 2023

  21 грудня на сесії Камʼянської районної ради затверджено символіку Камʼянського району Дніпропетровської області. Про це повідомив голова районної ради Максим Чехута.

  На гербі району в синьому полі на половині золотого залізничного колеса зображено золотого бика, над ним праворуч три перехрещені золоті списи у золотому відкритому лавровому вінку. Щит увінчує стилізована золота районна корона з рослинними зубцями. Під щитом на синій стрічці – напис золотими літерами: «Камʼянський район».

  Камʼянський район відсьогодні має офіційну символіку

  Щит з великим гербом району підтримує з правого боку козак у малиновому вбранні, який тримає малиновий прапор з білим козацьким хрестом, а з лівого – робітник-металург. Щит увінчує стилізована золота районна корона з рослинними зубцями. Під щитом на синій стрічці – напис золотими літерами: «Камʼянський район».

  Камʼянський район відсьогодні має офіційну символіку

  Символіка герба Кам’янського району є багатозначною і мовою символів відображає його історичні, природничі та економічні особливості. Композиційно поєднуючи окремі елементи зі старих гербів Верхньодніпровського, Криничанського, П’ятихатського районів та міста Кам’янське, герб символізує їх об’єднання у межах нової укрупненої адміністративної одиниці.

  Золотий бик, символічно уособлюючи Верхньодніпровщину, водночас символізує родючість Кам’янської землі, працьовитість та добру силу і міць мешканців району.

  Залізничне колесо, символічно уособлюючи П’ятихатчину, підкреслює також визначну роль транспортної інфраструктури та значний внесок промисловості Кам’янського району в економічний та господарський розвиток Придніпровського регіону.

  Перехрещені козацькі списи у лавровому вінку, символічно уособлюючи адміністративний центр району – місто Кам’янське, нагадують про історичне козацьке минуле краю, зокрема, про першу перемогу у визвольній війні, яку козаки під проводом Богдана Хмельницького здобули у битві під Жовтими Водами 1648 року.

  Синьо-жовта кольорова гама герба, що відтворює кольори старого герба Криничанського району, уособлює Дніпро та родючі лани Кам’янського краю.

  У великому гербі козак з прапором символізує славетне історичне минуле краю, звитягу, хоробрість і самовідданість мешканців Кам’янського району в боротьбі за свободу і незалежність України проти загарбників з часів ХVІІ століття по сьогодення, а робітник – самовіддану людську працю та розвинуте в районі промислове виробництво, яке забезпечуює його сталий економічний розвиток.

  Золота стилізована корона вказує на статус герба, як символу адміністративного району.

  Автор герба – Олег Потап, комп’ютерний дизайн виконали Михайло Потап та Іван Харітонов.

  Камʼянський район відсьогодні має офіційну символіку

  Прапор Кам’янського району: прямокутне синє полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, в центрі на половині жовтого залізничного колеса жовтий бик, у крижі від древка три перехрещені жовті списи у золотому відкритому лавровому вінку.

   

  Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

  Це може вас зацікавити

  Як почистити рибу: нові методи очищення риби від луски

  Чистка риби – це процес, який багатьом здається складним і не надто приємним. Особливо це...

  Кам’янське дощить! Прогулянка похмурим центром міста (фоторепортаж)

  Центр Кам’янського як маленький мегаполіс – навіть під час дощу хтось біжить по своїх справах...

  Модна трансформація: переосмислена роль української вишиванки

  Ще пару десятків років тому вишиванка була атрибутом хіба що святкування Дня Незалежності або концертного...

  ГО «Бджола» привітала колектив центральної бібліотеки Кам’янського з 90-річним ювілеєм

  14 травня Міська публічна бібліотека ім. Т. Г. Шевченка відсвяткувала 90-річний ювілей. Добрими словами та...

  Міністр освіти і науки розповів про зміни викладання предмету «Захист України»

  Освітню програму дисципліни «Захист України» повністю переписали, прибравши радянський підхід. Більш того, викладання за новою...