Лісове купання: напрямок японської філософії, що зцілює

29 Травня, 2024 |

Природа та свіже повітря позитивно впливають на людину, допомагають відновити життєву енергію, розслабитися та впоратися із тривожністю, зняти стрес. В Японії є окремий напрямок філософії, який досліджує вплив цілющої сили лісу на людину – сінрін-йоку, що перекладається як «лісові купання».

Цю медитацію в деяких джерелах називають древньою, хоча навіть назва «сінрін-йоку» народилась у 1982 році. Її вигадав чиновник Японської агенції лісового господарства, щоб перетворити лісову прогулянку на бренд, культурне явище. Чому саме ліс?

Лісове купання: напрямок японської філософії, що зцілює / Фото: pexels

Потреба ходити в ліс запрограмована в підсвідомості людей. І сформувалася вона в ті часи, коли дерева були матеріалом для будівництва будинків, джерелом їжі і способом зігрітися. З точки зору стародавніх людей, це був практично бог. Звідси логіка: якщо воно дає так багато, чому б не попросити у нього зцілення? Можливо, бажання сучасної людини оточити свій будинок деревом має схожі коріння.

Можна сказати, що лісове купання – це прогулянка як система. Але при регулярних прогулянках ви зможете поспілкуватися з друзями, випити філіжанку кави, піджарити шашлик, що є дуже популярним у нашого населення або повернутися додому за 10 хвилин. Але сінрін-йоку вимагає самодисципліни та дотримання правил:

  • спілкуватись з іншими людьми можна, але дозовано, щоб розмова не заважала зосередитись на власних почуттях та відчуттях;
  • важливо «купатись» в повільному темпі, інакше не вдасться помітити деталі;
  • не потрібно орієнтуватись на відстань — вона не має значення, бо добре «покупатись в лісі» можна навіть на десяти квадратних метрах;
  • ключове — концентрація на власних відчуттях та почуттях.
Лісове купання: напрямок японської філософії, що зцілює / Фото: з мережі

Потенціал оздоровчої практики багато досліджують і за межами Японії. Наприклад, доктор філософії та еколог-психолог з США Мінь Куо провела ряд досліджень, які підтверджують: райони з більшою кількістю дерев є безпечнішими, тривале перебування на природі зменшує симптоми СДУГ (синдром дефіциту уваги з гіперактивністю) у дітей.

Ще одна дослідниця сінрін-йоку Маргарет Хансен у своїй дослідній роботі вказує на наступні позитивні зрушення, які помічають люди, що регулярно приймають лісові ванни:

  • зниження рівня тривожності;
  • швидше та глибше розслаблення;
  • збільшення інтересу до життя.

Основні поради для купання у лісі

Зайнятися медитацією можна не тільки в далеких карпатських лісах, а і Кам’янському також. Головне, не заважав сторонній шум.

Кам’янське / Фото: МІС ТБ

Вважається, що ідеальне купання триває 2-4 години. Якщо у вас немає цього часу, приділіть стільки часу, скільки зможете, головне – відчуття. Зведіть спілкування до мінімуму – говоріть лише трохи позитивного та підтримуючого. Вибирайте легкий маршрут без перешкод.

Поки триває Сінрін-терапія, залиште гаджет вдома або просто увімкніть режим польоту. В кінці прогулянки рекомендується що-небудь з’їсти або випити – це допоможе вийти зі стану медитації.

Не формуйте очікувань щодо того, які емоції, відчуття і осяяння повинні супроводжувати медитацію, просто насолоджуйтесь.

Бережіть себе та будьте здорові!

Раніше ми писали:

У лісах області вирито 600 кілометрів смуг: для чого це робиться

Як подолати стрес під час війни: 10 порад від психолога

Небезпечний блиск: як глітер шкодить природі

 

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

В Музеї історії міста Кам’янське відбулася публічна розмова «Як мене (не) колонізували»

25 липня в Музеї історії міста Кам’янське відбулася публічна розмова «Як мене (не) колонізували» у...

В Україні замінять банкноти 500 гривень: чи можна буде розрахуватися старими купюрами

З 1 серпня 2024 року Національний банк розпочинає вилучати з обігу банкноти номіналом 500 гривень...

Неочікуваний пташиний візит до станції «Академік Вернадський»

Національний антарктичний науковий центр поділився новими світлинами пташиних візитів до станції «Академік Вернадський». Повідомляють, що...

Аномальна липнева спека негативно вплинула на врожаї кукурудзи у Дніпропетровській області

У липні дуже високі температури завадили якісному дозріванню пізнього врожаю, які збіглися в часі із...

Портфель безпеки для наших героїв

ГО “Бджола” передала саперам 302-ї зенітно-ракетної бригади, які боронять землю на Харківщині професійний рюкзак з...