Модна трансформація: переосмислена роль української вишиванки

16 Травня, 2024 |

Ще пару десятків років тому вишиванка була атрибутом хіба що святкування Дня Незалежності або концертного виступу з українськими народними піснями. При слові вишиванка всім приходила в голову біла сорочка, вишита червоними та чорними нитками, або, в крайньому випадку, традиційний національний костюм з жіночою плахтою або чоловічими шароварами. Вивчення орнаментів і тканин взагалі було справою лише музейних працівників або рідкісних цінителів. У важкі політичні часи попит на вишиване вбрання зріс – адже ним можна виразити єдину думку українців та підтримати героїв країни.

Особливості української вишиванки

Купуючи вишиванку, приємно знати, що ми вірні традиціям свого народу, бережем культуру та мистецтво наших предків. Раніше вишиванка символізувала красу, щастя, любов. Вишиванка – один з чудових витворів талановитих майстрів. В гардеробі сучасної модниці або ділової людини сьогодні часто присутня сама ця річ. Її купують для різних цілей: на весілля, важливі родинні події, для відвідування церкви, святкових заходів, навіть для відпочинку. Цей різноманітний універсальний одяг здатний виділити нас серед натовпу, підкреслити нашу особисту красу.

Лідирують серед вишиванок вироби з натурального льону. Легка, міцна, зносостійка тканина робить сорочку приємною, комфортною.

Сучасна вишиванка із льону / Фото: Український бренд вишиванок — Etnodim

Бавовняні вироби дешевше, оосбливо в поєднанні з іншими фактурами: віскозою, еластаном. Варіанти дизайну на будь який смак – блуза, сорочка, сукня. В каталозі можна знайти вироби ручної роботи або машинну вишивку. Сорочки, вишиті руками, коштуватимуть дорожче, але вони більш вишукані та якісні. Сучасні дизайнери активно застосовують етнічні мотиви у своїх знаменитих колекціях. Прикладом можна назвати окремі витвори від Dolce&Gabbana чи Valentino.

Етнічні мотиви на вишитому одязі від Valentino / Фото: з мережі

Різнобарв’я сучасних вишиванок

Сучасна жіноча вишиванка, куплена у нас буде приносити своєму власникові тільки позитивні емоції, наділяти його або її унікальністю і неповторністю. У каталозі ви можете переглядати жіночі сорочки і блузки з льону та бавовни, сукні з вишивкою, оригінальні трикотажні вироби. Особливим попитом сьогодні користуються:

  • моделі з геометричними візерунками й природними мотивами (квіти, виноград, калинове суцвіття);
  • вишиванки з використанням бісеру;
  • вироби із застосуванням декількох технік;
  • вільного фасону;
  • вишиванки з вирізкою.
Сучасні вишиванки поєднують в собі традиційні зразки української вишивки зі стильним та модерним дизайном / Фото: з мережі

Вишиванка в повсякденному житті

Вишиванка давно перестала бути лише святковим або етнографічним вбранням. Вона знайшла своє місце в повсякденному житті, дозволяючи жінкам відчувати зв’язок з корінням та водночас виглядати стильно і сучасно. Незалежно від того, чи йдеться про ділову зустріч або прогулянку містом, жіноча вишиванка доречна завжди.

Сучасні вишиванки можна поєднувати з будь-яким елементом одягу на свій смак / Фото: з мережі

Увіковічені елементи вишивки – патріотичні тату

Але трендом №1 сьогодні серед української молоді стали патріотичні татуювання! Хтось вважає це неймовірно вдалим варіантом для такого рішення, а хтось – безглуздям. Що ж, смаки у всіх різні. Проте, такий візерунок на тілі, все ж таки, виглядає більш симпатичним серед багатьох ідей татуювань і точно не залишиться без уваги. Ось такі цікаві трансформації вишивки.

Патріотичні татуювання / Фото: з мережі

Долучайтеся, читайте та дивіться новини МІС ТБ на ресурсах: YouTube Facebook Instagram Telegram

Це може вас зацікавити

Захищаючи Україну, загинув кам’янчанин Анатолій Востриков

3️0 серпня в бою поблизу населеного пункту Черкаське Порічне (Курська область, російська федерація) загинув солдат...

ТОП-3 рішення, щоб зберігати свіжу картоплю вдома довше

Картоплю люблять всі за її неповторний смак та універсальність у приготуванні різних страв. Зазвичай, на...

3 вересня, який сьогодні день, яке церковне свято, чого не можна робити

3 вересня віряни вшановують пам’ять священномученика Антима. Іменини святкують Андрій та Василиса. Цього дня не...

Майстер-клас з приготування піци: як діти допомагали військовим у Кам’янському

4 вересня громадська організація "Бджола" провела для дітей майстер-клас з приготування піци, який став не...

Через значні випадки алергії на амброзію у Києві запровадили карантин

У столиці відсьогодні, 4 вересня, запроваджується карантин через виявлення полинолистої амброзії, багато містян почали скаржитися...